Сьогодні розпочинається Тиждень молитов за єдність християн 2021

Тиждень молитов за єдність християн, який відбувається щороку з 18 по 25 січня, цьогоріч об’єднає всіх християн на спільній молитві вже 53-ий раз. Така молитовна ініціатива, яка є чудовою нагодою разом свідчити віру в єдиного Господа нашого Ісуса Христа, організовується Всесвітньою Радою Церков та Папською Радою для сприяння єдності між християнами.

Цього року Тиждень молитов за єдність християн буде особливим для тих, хто захоче взяти участь у цій молитві, адже, з огляду на карантинні обмеження, зібратись разом представникам різних конфесій не вдасться.

Головною темою Тижня молитов за єдність християн у 2021 році є «Хто перебуває у моїй любові, той багато плодів приносить». Її запропонувала жіноча чернеча спільнота зі Швейцарії (Grandchamp). Починаючи з 1930-х років, монахині відкрили свої двері для усіх християн, які забажали віддатись на служіння Божому Слову, не зважаючи на вік, конфесію, країну чи навіть континент. А молитва за християнську єдність була і залишається в серці цієї спільноти від початку її заснування.

Взявши за основу слова Ісуса Христа з Євангелія від Івана (15, 1-21), монахині переконують, що «люди не можуть давати доброго плоду, коли є відірваними від Бога. Лише, коли перебуваємо в Христі, Джерелі всякої любові, тоді в усіх нас зростає плід і бажання перебувати в єдності».

Зі свого власного досвіду спільнота з Grandchamp знає, що єдність завжди потребує важкої праці та вимагає жертовності. Однак найважливіше на цьому шляху єднання – молитва Ісуса Христа, який бажає, щоб усі були єдині, як Він єдиний з Отцем, щоб світ увірував (Ів. 17, 21).

Подібно і ми в Україні, наслідуючи приклад монахинь, прагнемо в духовній єдності пережити цьогорічний Тиждень молитов за єдність християн. Єднаймося всі разом, перебуваючи у храмах чи домівках, у молитві за віднайдення порозуміння та єдність Церкви з 18 по 25 січня 2021 року!

Молитва

Свящ.: Господи, Ісусе Христе, Ти який молився, щоб усі були одно, згідно з Твоєю волею, молимось і ми до Тебе за ту єдність між нами – християнами. Нехай Святий Дух дасть нам зрозуміти усю біль нашого розділення та допоможе нам відбудувати єдину Твою спільноту. Дай Боже своїй Церкві відвагу та силу безперестанно захищати справедливість та правду і щоб усі ми дбали про щире бажання єдності у нашому народі, молимось Тобі: вислухай і помилуй.

Хор: Господи, помилуй.

Комісія УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *