Триває щорічна зустріч єпископів, що підтримують Церкву в Святій Землі

Триває щорічна зустріч єпископів, що підтримують Церкву в Святій Землі
У незвичний спосіб відбувається 21-не паломництво Координаційної групи для Святої Землі, завданням якої є дбання про солідарність із учнями Христа, які свідчать свою віру там, де Він народився і довершив діло спасіння.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Вже понад два десятиліття на початку кожного року група єпископів з різних країн здійснюють паломництво до Святої Землі, завданням якого є ознайомлення з життям місцевої Церкви, аби пізніше ефективно допомагати місцевим християнам.

Віртуальне паломництво

Цього року пандемія нової коронавірусної інфекції стала на заваді фізичній присутності, але не перешкодила ініціативам солідарності, якої особливо потребує громада Святої Землі, яка значну частину коштів на прожиття та утримання святинь отримує саме завдяки паломництвам, кількість яких з відомих причин різко скоротилася. Тож 15 ієрархів із 11 єпископських конференцій від 16 до 21 січня 2021 року проводять у віртуальний спосіб 21-ше паломництво Координаційної групи.

Керівник групи Кліфтонський єпископ Деклан Ленґ запевнив християн Святої Землі в тому, що скасування подорожі жодним чином не означає, що вони забуті, і члени групи так само докладуть усі необхідні зусилля для того, щоби уважно вислухати їхні потреби та поглибити розуміння місцевої дійсності.

Програма зустрічей

Таким чином, в суботу ієрархи за допомогою відеоконференції ознайомилися з наслідками пандемії для населення Святої Землі. В неділю вони у віртуальний спосіб взяли участь у богослужіннях на парафіях Єрусалимського латинського патріархату. В програмі понеділка – робоча сесія за участі патріарха П’єрбаттісти Піццабалли та Апостольського нунція в регіоні. Вівторок присвячений ознайомленню із ситуацією в Секторі Гази, а також обговоренню проектів, пов’язаних із створенням нових робочих місць і «Домом миру» для дітей з інвалідністю. В центрі уваги середових зустрічей – становище молоді та питання освіти й виховання. Заключний день буде присвячений редагуванню підсумкового комюніке.

Ініціатива католиків Англії та Уельсу

Від 1998 року Конференція католицьких єпископів Англії та Уельсу, за підтримки Апостольської Столиці, організовує в Єрусалимі щорічні засідання Координаційної групи єпископських конференцій для Святої Землі, до якої входять також ієрархи з Канади, США, ПАР та країн Євросоюзу. Її діяльність спрямована на підтримку Церкви в Святій Землі не тільки молитвою та пожертвами, але також, повернувшись до своїх країн, шляхом посиленням чутливості до проблем регіону серед представників влади та дипломатичного корпусу, у пресі та у громадській думці.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *