У Рава-Руській відкриють Центр діалогу культур та 4 дитбудинки сімейного типу.

У м. Рава-Руська на Львівщині тривають ремонтні та реставраційні роботи у недіючому монастирському комплексі отців Реформаторів. У приміщеннях пам’ятки архітектури XVIII століття після капітального ремонту створять Центр діалогу українсько-польської культур та чотири дитячих будинки сімейного типу. Проєкт реалізується за фінансової підтримки Євросоюзу, повідомили у департаменті міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.

Фото https://loda.gov.ua

Роботи виконують в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Монастирі близнюки: Венгрув та Рава-Руська – використання потенціалу історичної спадщини закону Реформаторів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні» Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, розповів керівник департаменту МТД Роман Шепеляк.

За інформацією начальника Служби у справах дітей ЛОДА Володимира Лиса, реставрація Монастирського комплексу отців Реформаторів розпочалася ще у 2015 році з ремонту даху. Його зробили за кошти, виділені міністерством інвестицій та розвитку Республіки Польща.

«У ході домовленостей було досягнуто згоди про передачу споруди колишнього Монастирського комплексу отців Реформаторів у м. Рава-Руська безоплатно у власність Курії Львівської архідієцезії римокатолицької церкви за умови будівництва на його базі дитячого будинку сімейного типу, що складатиметься з чотирьох сегментів для чотирьох сімей по 10-12 осіб», – пояснив Володимир Лис.

Фото https://loda.gov.ua

За словами координатора проєкту Маркіяна Стефанишина, на сьогодні виконано значну частину ремонтно-реставраційних робіт, зокрема: утеплено дах, залита стяжка на горищі, прокладена каналізація та водовідведення, проведено демонтажні роботи, також реконструювали котельню, яка буде працювати на твердому паливі.

Будівництво Центру діалогу культур має посприяти формуванню у м. Раві-Руська осередку розвитку діалогу польсько-українських культур через обмін молоддю, наукових конференцій, культурних та інші заходів. У Центрі діалогу культур для цього відповідно облаштують приміщення: буде створений простір для історичних студій, тренінгово-освітній, рекреаційно-інтеграційний та спортивний осередки.

Фото https://loda.gov.ua

У межах проєкту, який реалізується спільно з громадою польського міста Венгрув, за словами Романа Шепеляка, планують створити туристичний маршрут Постреформацьких монастирів, що дозволить збільшити туристичну привабливість прикордонних територій.

«В межах туристично-промоційної частини проєкту проведено історичні дослідження про монастирі реформатів на території Львівщини та видано брошуру про монастир реформаторів у Раві-Руській. На виконання зазначених заходів використано понад 260 тисяч євро гранту та 535 тисяч гривень власного внеску Курії Львівської архідієцезії римокатолицької церкви», – повідомив Маркіян Стефанишин.

Роман Шепеляк заначив, що успішна реалізація проєкту вцілому дозволить не тільки зберегти пам’ятку архітектури XVIII століття, але й поглибить добросусідські відносини з Республікою Польща та надасть Монастирському комплексу отців Реформаторів нового соціального значення.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *