Отець Ігор Шабан про екуменізм в УГКЦ: важливо плекати бажання єдності

Отець Ігор Шабан про екуменізм в УГКЦ: важливо плекати бажання єдності
В контексті завершення Тижня молитов за єдність християн Голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами отець Ігор Шабан розповідає про екуменічну діяльність Української Греко-Католицької Церкви.

Світлана Духович – Ватикан

У понеділок, 25 січня 2021 року, завершується щорічний Тиждень молитов за єдність християн. Цьогоріч пандемія перешкодила проведенню багатьох заходів, що традиційно відбуваються в рамках цього тижня, але не зменшилися молитви в цьому наміренні в численних храмах різних Церков, серед них – також і в УГКЦ. «Екуменізм як рух за відновлення повної єдності християн – це шлях Христової Церкви; він є не доповненням, а невід’ємною частиною сутності Церкви та її пастирської діяльності. Тому УГКЦ надзвичайно відповідально ставиться до екуменічного руху», – на цьому наголошується в документі «Екуменічна концепція Української Греко-Католицької Церкви», прийнятому Синодом УГКЦ 2015 року. В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Голова Комісії для сприяння єдності між християнами отець Ігор Шабан розповідає про те, яким чином УГКЦ втілює в життя переконання у важливості спільного шляху в напрямку до єдності.

Священик пояснює, насамперед, чим займається ця комісія УГКЦ:

Відповідаючи на запитання про богословський екуменічний діалог в Україні, отець Ігор Шабан пригадав про документ «Екуменічна концепція УГКЦ», який можна назвати «дороговказом з екуменізму». Він також вказав на сфери, в яких відбувається ефективна співпраця УГКЦ з іншими християнськими конфесіями:

Отець Ігор Шабан та Президент Папської Ради сприяння єдності християн кардинал Курт Кох

Голова Комісії для сприяння єдності між християнами розповідає про участь УГКЦ в екуменічному проекті під назвою «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні, Польщі, Німеччині та Білорусі»:

Цього року внаслідок пандемії заходи в рамках Тижня молитов за єдність християн мали дещо інший характер, аніж у попередні роки. Для УГКЦ центральною подією цього тижня був екуменічний Молебень, що відбувся у неділю, 24 січня 2021 р., в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві. Його очолив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах. Задля карантинних обмежень, у ньому взяло участь лише духовенство УГКЦ та обмежена кількість вірних, але до богослуження можна було долучитися завдяки прямій трансляції онлайн.

Наш співрозмовник розповів, як ця подія відзначалася в УГКЦ попередніми роками та про важливість такої ініціативи в українському контексті:

Тиждень молитов за єдність християн (2019 р.)

7 грудня 1965 року папа Павло VI та патріарх Атанагор І підписали Спільну декларацію про зняття взаємних екскомунік 1054 року. Очільник Екуменічної комісії ділиться думками про історичне значення цієї події:

«Якими, на Вашу думку, є основні перешкоди на шляху до християнської єдності?». Відповідаючи на це запитання очільник Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами пригадує слова Митрополита Андрея Шептицького про необхідність плекати в українському народі бажання єдності:

Єдність Християн є заповіддю Ісуса Христа, але існує досить поширена думка, що це – утопія. Отець Ігор Шабан висловлює свою думку щодо того, як християни повинні ставитися до цього питання:

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *