В українському посольстві в Угорщині говорили про будову храму УГКЦ в Будапешті

З нагоди дня Соборності України, в українському посольстві в Будапешті відбулася офіційна зустріч, під час якої було створено консультативно-дорадчий орган, до складу якого увійшло Посольство України в Угорщині та ті громадські організації української меншини в Угорщині, які робили і роблять свій значний внесок у сприяння єдності і процвітанню української громади Угорщини, підтримують розвиток українсько-угорських відносин: Товариство української культури Угорщини, об’єднання української молоді та сімей Угорщини “Нова хвиля”, Товариство української культури чонградської області.

В засіданні взяли участь керівники організацій : п. Ярослава Хортяні, п. Ліліана Грекса, п. Вікторія Штефуца, пані посол Любов Непоп.

Одною з важливих тем зустрічі було обговорення про підтримку української греко-католицької громади у Будапешті в ідеї будівництва храму УГКЦ в Будапешті.

Після зустрічі, делегація взяла участь спільно із отцем Дам’яном Габорієм у покладанні вінків до Меморіальної дошки на честь першого дипломатичного представництва України в Угорщині, Надзвичайної Дипломатичної Місії УНР, яка функціонувала в Будапешті у 1919-1924 роках та завершили день молитвою за Україну біля пам’ятника Тараса Шевченка в Будапешті.

Як підкреслив отець Дам’ян, «щоб була Соборна Україна, потрібно, щоб українці об’єдналися вперше чергу духовно, навколо Христа.

Сьогоднішнє велике бажання місцевої української греко-католицької громади будувати храм – це ознака зрілості громади. До цієї мети громада вже йде понад десять років. Вітаємо в нашій команді свідомих людей! А тепер залишилося робити конкретні кроки… Маємо велику надію, що в будівництві храму нам допоможе угорський і український уряд. Цей храм відкриє свої двері і для інших українських конфесій в Угорщині” .

За матеріалами прес-служби УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *