Місія США при ОБСЄ засудила попрання права на мирний протест у Росії

Місія США при ОБСЄ виступила із заявою, у якій засуджує жорстке придушення недавніх мирних протестів в Росії і утиски представників незалежних ЗМІ, політичної опозиції і громадянського суспільства в країні.

«Право на мирні зібрання закріплено в конституції Росії. Воно закріплене у Загальній декларації прав людини і зобов’язаннях в рамках ОБСЄ, які Росія добровільно взяла на себе. Більш того, Росія зобов’язана поважати мирні зібрання як країна, яка підписала Міжнародний пакт про громадянські і політичні права », – підкреслюється в заяві.

«Арешт опозиціонера Олексія Навального і подальше придушення протестів – тривожні ознаки того, що російський уряд намагається ще більше обмежити громадянське суспільство і реалізацію прав людини та основних свобод, порушуючи таким чином свої зобов’язання», – йдеться далі в документі.

«Ми приєднуємося до численних стурбованих членів міжнародної спільноти і закликаємо російську владу звільнити всіх затриманих за реалізацію своїх прав людини і негайно і беззастережно звільнити Олексія Навального. Ми наполегливо закликаємо Росію повною мірою співпрацювати з міжнародною спільнотою в розслідуванні отруєння одного зі своїх громадян і достовірно пояснити застосування хімічної зброї на своїй території», – заявила Місія США при ОБСЄ.

Постійний представник Російської Федерації у ОБСЄ Лукашевич оприлюднив власну заяву з приводу свободи зібрань у регіоні ОБСЄ.

"Російська Федерація – правова держава. Всі скарги на порушення прав демонстрантів будуть розслідувані, а винні – покарані відповідно до закону. Це ж правило стосується і атак на правоохоронців", – йдеться у заяві, – "Найчастіше саме учасники акцій нападали на поліцейських, які забезпечували безпеку, закидували їх димовими шашками, шматками снігу і льоду, скандували образи і закликали до насильства".

Лукашевич закинув уряду США лицемірство у ставленні до протестувальників всередині США та у Росії, і заявив про "надзвичайно жорстке політичне насильство у США". "Виникає логічне запитання до шановних американських колег: як у вас виходить, що маніфестанти біля Капітолію – терористи, а агресивні прихильники О.Навального – мирні протестувальники?", – заявив Лукашевич.

Раніше Державний департамент США засудив дії уряду Росії щодо протестувальників, які вийшли на вулиці Росії 23-го січня.

«Арешти російською владою мирних протестувальників, журналістів – це має вигляд координованої кампанії із придушення свободи слова та мирних зібрань». Так прокоментувала речниця посольства США в Москві Ребекка Росс дії російської влади під час багатотисячних акцій протесту.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *