Ватикан: через 21 день після вакцинації проти SARS-CoV-2, антитіла – в 99% медпрацівників

Ватикан: через 21 день після вакцинації проти SARS-CoV-2, антитіла – в 99% медпрацівників
Результати моніторингу, здійсненого у Ватиканській педіатричній лікарні «Дитятка Ісуса», показали, що через 21 день після першої дози щеплення проти SARS-CoV-2, у 99% вакцинованих медпрацівників утворилися антитіла до вірусу, а через 7 днів після другої дози антитіла виробили 100% вакцинованих осіб.

Світлана Духович – Ватикан

Через 21 день після першої дози вакцини проти SARS-CoV-2 у 99% вакцинованих утворилися антитіла до вірусу. Це дані першого моніторингу, проведеного серед медичних працівників ватиканської педіатричної лікарні «Дитятка Ісуса» командою Медицини праці та відділом мікробіології за підтримки департаменту клінічної імунології та координації Дирекції охорони здоров’я.

На сьогодні в лікарні «Дитятка Ісуса» першу дозу вакцини отримали майже 3 тисячі "негативних" (тобто тих, що не були заражені вірусом SARS CoV-2) медичних працівників. А 1425 медпрацівників вже отримали також другу дозу. Моніторинг через 21 день від першої дози виявив позитивну відповідь антитіл у 99% щеплених осіб, при цьому титр антитіл у 50 разів перевищив поріг негативності. А через 7 днів після другої дози антитіла виробили 100% вакцинованих осіб, і титр антитіл приблизно в 1000 разів перевищив поріг негативності, що вказує на високий рівень потенційного захисту.

Позитивні дані є також на імунологічному фронті: лише через 7 днів після першого введення у 80% випадків спостерігалося збільшення В-клітин пам’яті (тих, що підтримують вироблення антитіл з часом), а в 64% щеплених людей виявили значне збільшення Т-клітин пам’яті (що координують всю імунну відповідь проти вірусу).

Виглядає, що результати повністю підтверджують епідеміологічні дані: починаючи з 14-го дня після першої дози, тобто після появи захисних антитіл та імунної пам’яті, досі жодного випадку зараження серед вакцинованих медичних працівників не зафіксовано. Лише у 7 людей розвинулась інфекція SARS CoV-2, але у всіх це відбулося до 14-го дня після першого введення вакцини, із слабкими симптомами та відсутністю потреби в госпіталізації.

За словами професора Карла Федеріка Перно, керівника відділу Мікробіології та діагностики імунології, ці перші результати підтверджують у клінічній практиці правильність вакцинаційного підходу з точки зору ефективності та захисту від SARS-CoV-2.

«Вони також поглиблюють наші знання, показуючи подробиці механізмів імунної відповіді на вакцину, – додав він, – і на основі того, що було показано дотепер, дають можливість припускати, що антитіла, вироблені вакцинацією, мають досить тривалу стійкість в організмі. Тепер потрібно буде розширити спостереження та продовжити їх в часі, однак те, що ми спостерігали до цього часу в цьому дослідженні, є досить перспективним і підтверджує корисність масової вакцинації проти COVID-19».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *