На Львівщині греко-католики вже декілька років моляться просто неба перед зачиненим храмом

В с. Дубрівка Самбірського району Львівської області вже тривалий час існує конфліктна ситуація довкола храму св. Василія Великого, який до 1946 р. перебував у власності Української Греко-Католицької Церкви, а на даний момент стоїть зачиненим. Після того, як місцеві греко-католики оприлюднили в соцмережі світлини з різдвяних богослужень просто неба перед зачиненим порожнім храмом, це викликало обурення серед людей різних віросповідань.

Фото: FB Тетяна Лесик

Фото: FB Тетяна Лесик

Фото: FB Тетяна Лесик

Про це, відповідаючи на запити ЗМІ, повідомляє Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

В повідомленні зазначається, що у 1946 р. радянська влада насильно відібрала храм св. Василія Великого у греко-католицької громади і передала його Російській Православній Церкві. У 1994 р. храм було передано у почергове користування УГКЦ та УАПЦ, втім православна громада так і не допустила греко-католиків до богослужінь. У 1997 р. Львівська обласна державна адміністрація, проігнорувавши права греко-католиків на свій старовинний храм, передала його в одноосібне користування православній громаді.

 

Храм Василія Великого села Дубрівка. Не можу мовчати, коли кричить душа і всі навколо роблять вигляд ніби усе добре,…

Опубліковано Тетяною Лесик Середа, 27 січня 2021 р.

 

У 2009 р. православна громада збудувала новий храм Різдва св. Івана Хрестителя, а стародавній зачинила. За весь час користування храмом у ньому не було проведено належного ремонту, тому впродовж останніх десятиліть він руйнується як ззовні, так і всередині.

 

Христос Рождається! Дорогі брати і сестри у христі, як священик котрий вже п'ятий рік молиться з парафіянами під…

Опубліковано Любомиром Григелем Четвер, 28 січня 2021 р.

 

Греко-католицька громада с. Дубрівка неодноразово докладала зусиль, щоб вирішити дану ситуацію мирним шляхом. Починаючи з 2016 р., громада почала звертатись до судів різних інстанцій з надією відновити богослужіння у своєму старовинному храмі. На даний момент справа вкотре розглядатиметься в черговому суді.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами Пресслужби Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *