Помер о. Анджей Копровскі, колишній Директор Програм Радіо Ватикану

Помер о. Анджей Копровскі, колишній Директор Програм Радіо Ватикану
Польський єзуїт, який після падіння комунізму причинився до відродження католицького журналізму в суспільному мовленні, помер від ускладнень від Covid-19.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

У Варшаві на 81 році життя помер о. Анджей Копровскі, ТІ, який від 2005 по 2015 рік очолював Дирекцію Програм Радіо Ватикану.

Уродженець польського міста Лодзь, після закінчення навчання у Варшавському Університеті Анджей вступив до Товариства Ісусового, в якому 1969 року прийняв пресвітерські свячення. Протягом десяти років був студентським капеланом в Любліні, а 1979 року став ректором єзуїтської богословської колегії в Варшаві. У 1983 року прибув до Риму, де став асистентом Генерального Настоятеля з питань центрально-східної Європи.

У 1989 року о. Анджей Копровський повернувся на батьківщину, де брав участь у відродження католицької інформаційної служби, знищеної комуністичним режимом, очоливши відповідний відділ на державному телебаченні. А 1997 року став на чолі єзуїтської провінції у північній Польщі.

Повернувшись до Риму 2003 року, о. Копровскі став асистентом тодішнього Директора Програм Радіо Ватикану о. Федеріко Ломбарді, ТІ, якого замінив після призначення його Генеральним Директором у 2005 році. Після десяти років на цій посаді, 2015 року він повернувся до Польщі, де продовжив служіння у медіа-сфері, перекладав книжки, а також служив як сповідник і духовний провідник.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *