Семінарія Згромадження Воплоченого Слова відзначила ювілей

27 січня був особливим для міжнародної семінарії Згромадження Воплоченого Слова, що в Італії. Цього дня семінаристи відзначали відразу два великих свята: день свого покровителя – святого Віталія, Папи римського, та 20-й ювілей від заснування.

Підготовка до цього особливого святкування розпочалася задовго, ще два тижні перед святом. Особливим у цій підготовці було те, що її, можна сказати, проводили священники-випускники даної семінарії. Саме в такий спосіб, щовечора семінаристи переглядали відео зі свідченнями отців, що колись сиділи за тими ж партами, а зараз є місіонерами Згромадження та сповнюють своє служіння у різних куточках світу. Вони ділилися своїм власним досвідом із теперішніми семінаристами, свідчивши про важливість молитовного та спільнотного життя, любов до покликання та до семінарії, особливість співжиття у міжнародній спільноті, навчання та про багато інших формаційних аргументів.

А у сам день свята, святкування розпочалися Святою та Божественною Літургією, яка і є центром та, можна сказати, життям семінарійної спільноти. Її очолив Провінційний настоятель Згромадження в Італії, ієромонах Андрес Бонелльо, ВС, що протягом багатьох років був її ректором.

Після Служби Божої, під час святкового обіду, відбулася онлайн зустріч семінаристів із її випускниками, які служать Христу по всьому світі, а саме: Україна, Росія, Таджикистан, Казахстан, Німеччина, Нідерланди, Єгипет, Італія, Іспанія, Франція, Албанія, Палестина, Ізраїль, Йорданія, США, Бразилія та ін.

Важливо, також, зауважити, що саме з цією семінарією тісно пов'язані більшість покликань нашого Згромадження в Україні. Саме в цій семінарії в Італії, відразу після закінчення Новіціату, першого формаційного періоду у монашому житті, брати проходять семирічну формацію на шляху до священства. Також цікавим фактом є те, що першими її семінаристами від самих початків заснування у 2001 році були саме брати з України.

Дoвідка:

Mіжнародна семінарія нашого Згромадження була заснована в травні 2001 році у м. Сені (Італія). Згодом, у січні 2012 р., семінарію було перенесено до м. Монтефіасконе, недалеко від Риму, де вона знаходиться і зараз.

На сьогоднішній день, у семінарії навчається 39 семінаристів, які походять з 21 країни світу та розмовляють 14 мовами. Незважаючи на такий колорит мов та культур, офіційною мовою семінарії є італійська.

На даний час в Італії формуються п’ятеро семінаристів Згромадження з України, за яких відповідає один український священник. Для них передбачена особлива програма формування у власному, українсько-візантійському обряді. До їх навчального плану додані окремі предмети, такі як: Основи Східної духовності, Східна Літургіка, Історія Східних Церков (зокрема, й Історія Церкви в Україні), Церковнослов’янська мова, Канонічне право Східних Церков та Літургійний спів.

Двічі на тиждень в окремій каплиці Східних обрядів відправляються богослужіння українською мовою, а також, протягом року організовуються різні конференції і відправи богослужінь у Східному обряді.

Пресслужба Згромадження

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *