«Чисте боягузтво» – європейські лідери засуджують Кремль за ув’язнення Навального

Чільні представники Європейського Союзу та керівники держав Європи виступили з гострим осудом дій російської влади після повідомлень про ув’язнення на понад три роки російського опозиційного діяча Олексія Навального.

Раніше представники ЄС критикували арешт Навального в аеропорту Москви 17 січня, коли він повернувся після майже піврічного лікування в Німеччині від отруєння нервово-паралітичною отрутою в Росії.

Рішення російського суду щодо найвідомішого критика президента Путіна може змусити ЄС до нових санкцій на тлі планованого цього тижня візиту до Москви верховного представника ЄС у закордонних справах Жозепа Борреля.

«Вирок Олексію Навальному далекий від будь-яких стандартів верховенства закону. Навального необхідно відпустити негайно. Насильство щодо мирних демонстрантів повинно бути припинене», – процитував голову німецького уряду Анґелу Меркель її речник.

Французький президент поширив заяву французькою і російською мовою у Twitter, наголосивши, що «політичні розбіжності за жодних обставин не є злочином», і після заклику до звільнення Навального Еммануель Макрон зауважив: «Пошанування прав людини, так само як і демократичних свобод не підлягають торгам».

Президент Європейської ради Шарль Мішень також написав у Twitter: «Ми не приймаємо його вироку. Юстиція не повинна бути політизованою.

«Рішення Олексія Навального повернутися в Росію після отруєння було справді відважним і самовідданим вчинком. На противагу цьому нинішнє рішення (суду) було чистим боягузтвом, яке не відповідає засадничим критеріям справедливості. Олексій навальний має бути звільнений негайно», – написав у вівторок у Twitter британський прем’єр-міністр Борис Джонсон.

Російський суд покарав 44-річного Олексія Навального трьома з половиною роками ув’язнення за порушення попереднього умовного вироку.

Одним з порушень було названо те, що він не з’являвся до поліції в Росії, під час лікування за кордоном де він провів кілька тижнів у стані коми в реанімації.

Євросоюз також засудив розгони демонстрацій в Росії та арешти кількох тисяч учасників мирних зібрань на підтримку Навального, і європейські лідери натякали на готовність нових санкцій проти російської влади за порушення прав людини.

Єдиною з 27-ми європейських країн, які не долучилися до спільних заяв з осудом Москви була Угорщина, прем’єр-міністр якої Віктор Орбан зберігає приязні відносини з російським президентом Путіним.

Дивіться: Олексія Навального засудили до трьох з половиною років ув’язнення в колонії загального режиму. Відео

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *