Синод ПЦУ: «РФ впливає на українських суддів, з метою прийняття ними рішень, що руйнують державну незалежність України»

12:11 03/02/2021

2 лютого року під головуванням Предстоятеля ПЦУ митрополита Київського і всієї України Епіфанія у Митрополичому домі при Соборі Святої Софії у Києві відбулося перше у 2021 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяли участь усі його члени окрім відсутнього за станом здоров’я митрополита Галицького Андрія, повідомляє пресслужба ПЦУ.

Синод ПЦУ констатував, що під час триваючої російської гібридної агресії проти України особливе занепокоєння викликають намагання агресора використати прямий чи опосередкований вплив на окремих суддів з метою ухвалення ними рішень, що руйнують державну незалежність України.

Зокрема йдеться про намагання заблокувати дію та скасувати закон №2662, яким передбачено обов’язок релігійних організацій, що мають свій керівний центр у країні-агресорі, тобто в Російській Федерації, у своїй офіційній назві вказувати приналежність до такого релігійного центру.

Заслухавши інформацію щодо можливого незаконного впливу політиків проросійського спрямування, прихильників Московського патріархату на ухвалення низки резонансних судових рішень Священний Синод вирішив прийняти та опублікувати з цього приводу свою Заяву.

З метою наближення практики оформлення документів Священного Синоду до сучасних зразків та враховуючи норми законодавства України щодо оформлення рішень було ухвалено «Тимчасовий порядок оформлення документів Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України)», який буде використовуватися на період до врегулювання відповідних питань у статутних документах УПЦ (ПЦУ).

Крім цього, Синод розглянув та взяв до відома річні звіти єпархій Православної Церкви України за 2020 рік.

За поданням архієпископа Вінницького і Тульчинського Михаїла у зв’язку зі смертю архімандрита Серафима (Котлярова) намісником Свято-Федорівського монастиря Вінницько-Тульчинської єпархії призначений ієромонах Євсевій (Біленський).

На цьому засідання Священного Синоду було завершене.

ДЖЕРЕЛО

Нагадаємо, 02 лютого 2021 року Президент увів у дію рішення РНБО про застосування санкцій щодо фізичної та юридичних осіб – тобто підписав Указ № 43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» згідно з яким введено персональні санкції проти депутата ОПЗЖ Тараса Козака («права рука» Віктора Медведчука). Мова йде в тому числі про анулювання ліцензій на мовлення телеканалів (112, NewsOne, ZIK). Наразі ці телеканали вже відключені. Санкції введені на 5 років.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *