У Білому домі сказали, чим адміністрація Байдена відрізнятиметься від попередників у питанні Росії

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив у четвер, що США притягнуть Росію до відповідальності за низку зловмисних дій. Цим, за словами Саллівана, адміністрація Байдена буде відрізнятись від своїх попередників.

За словами Саллівана, характер заходів і час, коли США до них удадуться, будуть визначатися на розсуд США.

Салліван також наголосив, що у царині закордонної політики та національної безпеки адміністрація Байдена керуватиметься інтересами американців.

"Все, що ми робимо у нашій закордонній політиці та національній безпеці буде вимірюватись за критерієм: чи це покращить, зробить більш безпечним та легшим життя наших працююючих родин?", – заявив Салліван.

Раніше стало відомо, що група сенаторів від Демократичної і Республіканської партій внесла до Конгресу США законопроект "Про притягнення Росії до відповідальності за зловмисну діяльність" (Holding Russia Accountable for Malign Activities Act of 2021 – англ.). У ньому, зокрема пропонується накласти адресні санкції на російських офіційних осіб, причетних до отруєння опозиціонера Олексія Навального і до розробки в Росії бойової отруйної речовини "Новічок".

Згідно з документом, протягом 90 днів після прийняття закону президент США повинен накласти санкції на причетних до отруєння Навального і спроб приховати факт замаху. Йдеться про замороження активів, заборону на в’їзд до США і заборону американським громадянам і організаціям вести справи з включеними до списку санкцій. Окремі санкції можуть бути запроваджені у зв’язку з розробками і використанням "Новічка", яким, як встановили експерти, був отруєний Навальний.

Виступаючи на брифінгу напередодні візиту президента Байдена в Держдепартамент, Салліван також розповів, що президент планує видати указ, який розширює можливості прийому біженців в США. Підписання указу про імміграційні квоти в четвер не планується.

Крім того, за словами Саллівана, Байден планує підписати меморандум про взаєморозуміння щодо прав ЛГБТК в світі.

Радник також розповів, що адміністрація Байдена розглядає можливість прийняття указу у відповідь на військовий переворот в М’янмі. Один з кроків, які розглядаються, це – адресні санкції щодо низки фізичних а також юридичних осіб, контрольованих військовими. Адміністрація може розробити відповідь на події в Бірмі у співпраці з Конгресом.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *