Заява щодо дій, спрямованих на очищення українського медійного простору від інформаційного тероризму російських сил, як невід’ємної частини гібридної агресії РФ проти України

ЗАЯВА

щодо дій, спрямованих на очищення українського медійного простору від інформаційного тероризму російських сил, як невід’ємної частини гібридної агресії РФ проти України

Ми, українські журналісти, працівники медіагалузі, члени творчих журналістських спілок, підтримуємо блокування найагресивніших проросійських інформаційних ресурсів — телеканалів «112-Україна», ZIK та NEWSONE.

Під прикриттям реалізації демократичних прав та свободи слова антидержавні антиукраїнські сили, підбурювані Кремлем, намагаються всіма доступними методами зруйнувати підвалини української державности. Сім років триває війна, російський агресор прагне знищити Україну як державу не лише зброєю, але й потужними інформаційними нападами, створюючи всі умови для розповсюдження тероризму з окупованих територій Донецької й Луганської областей на всю Україну.

Черговою пропагандивною атакою проти захисників незалежности демократичної України стала сфальшована заява голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка про начебто консолідовану позицію її членів, котрі вимагають відновлення роботи телеканалів «112-Україна», ZIK та NEWSONE (з’явилася в Інтернеті уночі 3 лютого). Жодних публічних обговорень у спілці, у її регіональних структурах не проводилося. Понад те, як свідчить реакція журналістів на цю обурливу заяву, переважна більшість членів НСЖУ виступає за очищення українського інформаційного простору від псевдожурналістських не так інформаційних, як пропагандистських ресурсів, котрі працюють, по суті, на ворожі проросійські сили.

НСЖУ — організація, що фінансується, зокрема, із державного бюджету, і неправдива позиція її голови, яка не враховує думки більшости українських журналістів, завдає значної шкоди державі Україні в нерівній боротьбі з російським окупантами. Викривлене бачення українського питання в Міжнародній та Європейській федераціях журналістів (IFG, EFJ), блокування очікуваної допомоги, зокрема, багатомільйонної фінансової підтримки нашій країні з боку її демократичних союзників, є наслідком деструктивної позиції та дезінформаційних заяв голови НСЖУ.

Ми, українські журналісти, засуджуємо нічим не аргументоване прагнення Сергія Томіленка виправдати справедливе закриття каналів. Підтримуємо рішення РНБО, Президента України, котрі, спираючись на зібрані матеріяли СБУ, розвідки, структур ЗСУ, абсолютно обґрунтовано і законно закрили на п’ять років мовлення проросійських пропагандивних ресурсів. Таке рішення сприяє якісному розвиткові фахової журналістики і допомагає українським громадянам реалізовувати свої законні права і свободи, отримувати дійсно правдиву, об’єктивну й неупереджену інформацію, перекриваючи канали масового споживання фейкових новин і інсинуацій північного сусіди про українську минувшину й сучасність, спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі й зростання сепаратистських настроїв серед українського населення, а в підсумку — на розвал держави.

Світлана Кублицька, заслужений журналіст України, член правління ХОО НСЖУ
Володимир Мазур, заслужений журналіст України, член НСЖУ
Євген Маслов, заслужений журналіст України, член правління ХОО НСЖУ
Володимир Чистилін, заслужений журналіст України, член НСЖУ
Олександр Швець, заслужений журналіст України, член правління НСЖУ, член правління ХОО НСЖУ
Микола Десятников, член правління ХОО НСЖУ
Валерій Дяченко, член ревізійної комісії ХОО НСЖУ
Віталіна Зіньківська, член правління ХОО НСЖУ
Олена Муравйова, член правління ХОО НСЖУ
Костянтин Фендриков, член правління ХОО НСЖУ
Юрій Хомайко, член правління ХОО НСЖУ
Оксана Кіріченко, член НСЖУ
Віктор Козоріз, член НСЖУ
Тамара Поліщук, член НСЖУ
Ангеліна Солдатенко, член НСЖУ
Леонід Тома, член НСЖУ
Роман Черемський, член НСЖУ
Дмитро Шевченко, член НСЖУ

Список відкритий для підписів членами НСЖУ та іншими журналістами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *