На «Живому телебаченні» започатковують «Ісусову молитву» онлайн

Вже цієї неділі, 7 лютого 2021 року, на «Живому телебаченні» о 20:00 транслюватимуть «Ісусову молитву». Від жовтня 2020 року, починаючи від свята Покрову Пресвятої Богородиці, усі охочі долучаються до онлайн-трансляцій молитви на вервиці. А тепер щонеділі буде можливість помолитися «Ісусову молитву».

«Було розуміння, відчуття,  що непотрібно творити окрему трансляцію «Ісусової молитви». Наприклад, «Вервиця» щодня о 20:00, а «Ісусова молитва» о 21:00. Чому? Тому, що тоді було б дві різні групи, які б одні молилися «Вервицю», а інші «Ісусову молитву».  А ми хочемо, щоб усі користали із духовного багатства нашої східної традиції, нашої Церкви, де рівно можуть співіснувати як і молитва на вервиці, так і молитва на чотках. Тому у неділю один раз на тиждень буде «Ісусова молитва», а у всі інші дні – «Вервиця» до Богородиці», – розповів у своєму коментарі о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.

Як буде відбуватися «Ісусова молитва»? Вона буде співана. Хочемо і для цього робимо усі необхідні кроки, щоб в один день у молитві єдналися дві різні спільноти у двох різних містах, у двох різних країнах. Наприклад у цю неділю, якщо вдасться подолати технічні перешкоди, у молитві будуть єднатися спільноти зі Львова і Рима. На початку трансляції буде духовне впровадження у молитву.

Ісусова молитва починається, як і Щоденні молитви, «Звичайним початком» (церковнослов’янською Начало обичне): Царю Небесний, Трисвяте, Пресвятая Тройце, Отче наш. Тоді 50 псалом і аж до Символу віри включно. Після цього переходимо до «сотиці»: повторення 100 разів слів: «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас грішних». 25 разів буде співати перша локація, тоді 25 – друга, 25 – знову перша і 25 останніх знову друга. Кожних 25 разів закінчуємо Богородичною молитвою «Достойно є».

Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха» пояснює: «Наша духовна традиція через століття донесла до наших днів досвід глибокої і водночас простої молитви, яка полягає в постійному повторюванні слів: «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного». Через безнастанне взивання імені Ісуса Христа молитву називають Ісусовою. Практика Ісусової молитви має за мету закоренити в нашому нутрі, у нашому серці постійне й живе усвідомлення Божої присутності».

До зустрічі на молитві!

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *