У Міжнародний день стоматолога – про тих, кому не байдуже

9 лютого світова громадськість відзначає Міжнародний день стоматолога – професійне свято, яке порівняно недавно набуло свого статусу в Європі, але з кожним роком стає популярнішим. В Україні його відзначають з 1993 року, а з 2014, з початку російсько-української війни, окремо вшановують військових стоматологів, та цивільних лікарів-волонтерів, які в найважчі для країни роки допомагали нашим захисникам.
Стоматолог на передовій – це набагато більше, ніж лікар звичайної, цивільної лікарні, адже, окрім лікування звичних карієсів та пульпітів, тут часто-густо доводиться мати справу з важкими пораненнями в обличчя. І, як результат, військовий стоматолог мусить не лише рятувати життя людині, але виступати в якості і щелепно-лицьового хірурга.
Віктор Мазур нині заслужений лікар України був одним із перших, хто організовував волонтерський рух у 2014. Зокрема, зібрав стоматологів, які виявили своє бажання допомагати українським захисникам.
Готуючи сюжет до професійного свята, ми познайомилися і з цивільними стоматологами, які протягом багатьох років співпрацюють з військовими колегами, і у якості благодійної допомоги допомагають у відновленні здоров’я українських захисників.
З початком війни на Сході України син Валерія пішов добровольцем захищати рідну землю. Він став одним з тих, хто дивом вижив під час бойових дій під Іловайськом. Після пережитого родиною, Валерій доклав чимало зусиль для збереження людських життів.
Аль-Мохамад – один з тих, хто не з чуток знає про війну: його родина, як і більшість, зазнала втрат за часів війни в Сирії. Сьогодні він головний лікар стоматологічної клініки в Одесі, чиє покликання – допомагати людям та зокрема учасникам бойових дій на Сході України.
Тернистий шлях вихідця із Сирії на шляху до втілення мрії усього життя – власної стоматологічної клініки став запорукою благодійної допомоги українським оборонцям. На його рахунку тисячі імплантологічних операцій.
Дмитро Козак свою волонтерську діяльність, як і багато інших, теж розпочав з 2014 року. Спочатку приєднався до волонтерських рухів, потім у 2016 дізнався, що на фронті відкрилась стоматологічна клініка, з якою почав співпрацювати.
Володимир Сидоренко і Володимир Кивало – це перші лікарі-волонтери з приватних клінік, які влітку 2014 прийшли до Командування Військово-медичного клінічного центру південного регіону і запропонували свою допомогу. Спеціалістів не вистачало – відрядження, чергування, зосередження на допомозі пораненим, що прибули з лінії зіткнення, паралельно з цим і надання стоматологічної допомоги.
Серед непростих випадків поранень були й такі, які змусили військових лікарів змінювати сталі формати лікування та набувати нового досвіду.
Були й серед захисників ті, які викликали у медичного персоналу неабияку симпатію – вони не втрачали оптимізму навіть у напівпритомному стані, а після лікування рвалися якнайшвидше назад, на передову, до побратимів, захищати рідну землю.
Праця цих лікарів на фронті є не меш важливою, аніж робота хірургів та санінструкторів, адже зубний біль цілком може зробити військовослужбовця непридатним для виконання поставлених завдань. Тому пересувні стоматологічні кабінети знаходяться фактично на передовій, надаючи допомогу бійцям безпосередньо на місці дислокації.
Маючи престижну роботу на мирній території, волонтери-стоматологи, усвідомлюючи важливість надання допомоги військовослужбовцям на передовій, знаходять час і можливість полікувати хлопців та дівчат.
Валерій Горбенко мешкає у Черкасах. Починаючи з літа 2015 року почав виїздити до району бойових дій. Тоді лікар працював у першому стоматологічному кабінеті, який зараз має назву «Тризуб – 1».
У 2019 році унікальний дерев’яний храм без єдиного цвяха, з сучасним авторським іконостасом і шибками, а ще із дзвоном, вилитим за кордоном за старовинною українською технологією – звели у селищі Карлівка Мар’їнського району Донецької області. «У наших захисників має бути все найкраще», – каже лікар-стоматолог і головний ініціатор проекту Мирон Огрин. Саме він згуртував доброчинців і майстрів на всі руки навколо благородної мети-створити для наших бійців поблизу клініки стоматологічної допомоги ще й духовно-культурний осередок, де вони могли б не лише реалізувати власні духовні потреби, але й набратись сил та відпочити.
До Міжнародного дня стоматолога лікарі та волонтери отримали почесні відзнаки, подяки та подарунки.
Перемога України у війні з агресором є неминучою, адже наш народ багатий не лише на героїчних захисників, але й на людей мирних професій, котрі не є байдужими, і роблять все аби підтримати своїх захисників.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *