ЗАЯВА
Секретаріату Чернівецької обласної організації
Національної спілки журналістів України

Сім років триває неоголошена агресія РФ проти України. Російські окупанти анексували Крим, захопили окремі райони українського Донбасу. У цій гібридній війні Кремль використовує проти Української Держави й інформаційну складову – відверту брехню, фейки, безсоромне маніпулювання фактами. Мета інформаційної агресії – розсварити українців, роз’єднати їх, посіяти сумнів у спроможності України не лише успішно протистояти ворогу, але й перемагати його.

У цьому агресору допомагає його п’ята колона в Україні, задіяна російськими спецслужбами в різних сферах життєдіяльності нашої держави, у тому числі – інформаційній. Ворог, окрім фінансової складової та рекрутованих з числа місцевих манкуртів інформаційних прислужників, використовує також непослідовність дій попередньої та нинішньої влади, брак політичної волі у її очільників, їх небажання системно та послідовно протистояти російській інформаційній агресії, схильність вдаватися до кроків у цій царині залежно від політичної кон’юнктури.

Одним з таких кроків стало запізніле рішення Ради національної безпеки та оборони України та президента про накладення санкцій на телевізійні канали, які були рупором Кремля в Україні та нав’язували її громадянам російський погляд на світ. Виконуючи політичне замовлення, транслюючи російсько інформаційну «джинсу», ці канали нехтували стандартами професійної журналістики – об’єктивністю, неупередженістю, зваженістю, незаангажованістю. Їхня діяльність була відвертим паразитуванням на засадничій цінності демократичного суспільства – свободі слова, що передбачає так само і відповідальність журналіста перед суспільством.

Ось чому подив викликали висловлювання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, який назвав «надзвичайною ситуацією й наступом на свободу слова» санкції проти телеканалів «112 Україна», «NewsOne», «ZIK». Адже справжньою надзвичайною ситуацією є російська агресія проти України. І в умовах війни країна, що зазнала нападу, має право на захист. Збройний – передовсім, а в умовах гібридної війни – ще й інформаційний. Україна борониться! Це її право, це – наше право! Битися і відвойовувати своє! Щоб залишитися країною, відстояти свою незалежність і територіальну цілісність.

Секретаріат Чернівецької обласної організації Національної спілки журналістів України сподівається, що національний інформаційний простір України перестане бути заручником політичної кон’юнктури в кабінетах влади. І вона нарешті продемонструє послідовність та системність законних дій у цій важливій державотворчій справі, сповна використає силу закону в обстоюванні права українців на об’єктивну, позбавлену кремлівських фейків інформацію, надасть суспільству аргументовану фактологічну інформацію.

Закликаємо журналістів краю бути свідомими рівня відповідальності в роботі зі словом – нашою зброєю в обороні України від російського загарбника.

Секретаріат Чернівецької обласної організації НСЖУ
08 лютого 2021 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *