До Конгресу США внесли законопроекти на підтримку свободи преси в світі

Цього місяця до Конгресу США було внесено два законопроекти, спрямовані на просування свободи преси і захист журналістів у всьому світі.

Проект Закону про глобальну свободу преси – результат спільних зусиль сенатора-демократа Брайана Шаца і його колеги-демократа Тодда Янга.

Він передбачає створення інституту послів з питань свободи преси та підготовку співробітників дипломатичної служби з питань просування незалежності ЗМІ і захисту іноземних журналістів.

Законопроект привітали в організації Pen America, де його назвали кроком до "пожвавлення ролі Америки як захисника свободи преси у світі".

Паралельно з цим сенаторка-демократка Емі Клобучар та її однопартієць в Палаті представників Адам Шифф внесли проект Закону про підзвітність в галузі свободи преси імені Джамаля Хашкоджі.

Документ, названий на честь покійного оглядача газети Washington Post, спрямований на залучення до відповідальності осіб, які беруть участь у переслідуваннях на журналістів.

«Наш новий законопроект підтверджує нашу прихильність вільній пресі всередині країни і за кордоном, дає Держдепартамену можливість займатися цими питаннями дипломатичними методами на світовій арені», – заявив Шац, який недавно став членом комітету Сенату з міжнародних відносин.

“Впровадження цього законопроекту не лише захистить свободу преси, як опору глобальної безпеки та демократії, але і посилить відповідальність шляхом запровадження санкцій проти відповідальних за кричущі прушення прав людини проти журналістів”, – заявили про законопроект в організації Pen America.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *