Майже 20% смертей у 2018-му році були пов’язані із забрудненням повітря викидами викопного палива – дослідження

У 2018-му році понад 8 мільйонів осіб померли через забруднення пов’язане із викидами, спричиненими використанням викопного палива. На це вказують результати дослідження, яке оприлюднив Гарвардський університет.

Як відзначає матеріал опублікований на сайті університету, вчені підрахували, що у 2018-му році на контакт із твердими частками викидів, які відносяться до викопного палива припало 18% смертей – майже кожна 5-та смерть.

Повідомляється, що регіони із найбільшою концентрацією забруднення повітря пов’язаного із викопним паливом – включно зі східною частиною Північної Америки, Європою та Південно-східною Азією – мають найвищий рівень смертності.

Відзначається, що у дослідженні вчені використовували тривимірну модель хімії атмосфери.

"Наше дослідження наводить додаткові докази того, що забруднення повітря внаслідок залежності від викопного палива шкодить здоров’ю на глобальному рівні. Ми не можемо продовжувати покладатись на викопне паливо, знаючи, що мають місце настільки жорсткі наслідки для здоров’я і що існують раціональні альтернативи", – заявила співавторка дослідження Елоіза Море (Eloise Morais)

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *