Кардинал Тарксон: Патенти на ліки перешкоджають поширенню вакцин

Кардинал Тарксон: Патенти на ліки перешкоджають поширенню вакцин
Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку наголошує на важливості сприяння виробництву вакцини в країнах південної півкулі та вказує на важливість використання природних засобів для лікування Covid-19.

Eugenio Bonanata / Світлана Духович – Ватикан

У своєму інтерв’ю з нагоди Всесвітнього дня хворого, що відзначатиметься 11 лютого 2021 р., кардинал Петер Тарксон прокоментував поточну кампанію вакцинації проти Covid-19. «Тепер занепокоєння пов’язане також і з якістю вакцин, оскільки у різні куточки земної кулі надходить продукція з Китаю, Росії, Індії, що викликає певні сумніви щодо ефективності», – зазначив він, додаючи, що «південна півкуля звертає свій погляд на північ, щоб отримати вакцину, занедбуючи той аспект, що її можна виробляти безпосередньо там».

Проблема глобальної безпеки

«Ця система вже не є сталою», – підкреслює кардинал, вказуючи на необхідність відповідних дій з боку міжнародних організацій, починаючи від Ради Безпеки ООН. «Настав час, аби Скляний палац взяв на себе цю відповідальність, оскільки тепер зрозуміло, що мова йде про глобальну безпеку». За його словами, Світова організація торгівлі також може зробити вагомий внесок, послаблюючи «сплетіння інтелектуальної власності», пов’язаної з ліками, бо ця практика створює перешкоду для виробництва вакцин в інших країнах, крім тих, що наразі мають патенти.

Вірус та природні засоби

Згадуючи про Африку, звідки він походить, кардинал Петер Тарксон зауважив, що в різних країнах цього континенту існують лабораторії, здатні ввести вакцину в обіг, полегшуючи загальний доступ, на важливість якого постійно вказує Папа Франциск. Окрім того, існують також дослідження щодо природних засобів, що можуть допомогти в лікуванні від вірусу. Ієрарх підкреслив, що в Сенегалі, наприклад, тисячам людей було введено один природний препарат, що виявився дуже ефективним. І тепер навіть в Німеччині існують структури, що працюють в цьому напрямку. «Вивчаємо, чи ці препарати можна замовити і перевезти у країни, куди вакцина ще не надійде найближчим часом», – зазначив він.

Документ про психічне здоров’я в контексті пандемії

Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку зазначив, що очолювана ним Ватиканська комісія Covid-19 готує до публікації документ, в якому йдеться про наслідки пандемії для психічного здоров’я людей. За його словами, йдеться про документ, що має на меті підтримати тих, хто переживає психічні труднощі внаслідок пандемії, і тих, хто про них піклується. Як було виявлено, неможливість вийти на вулицю, особливо коли сім’я не має великих культурних та матеріальних ресурсів, часто призводить до напруженості, агресії, а в деяких випадках і до форм насилля.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *