У Франківську відкривають почесне консульство Хорватії.

В Івано-Франківську у четвер, 18 лютого, відбудеться церемонія відкриття почесного консульства Хорватії в Україні. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків після зустрічі із Почесним консулом Хорватії.

Фото www.facebook.com/ruslan.martsinkiv

«Нині мав нагоду спілкуватись із Почесним консулом Республіки Хорватія в Західному регіоні Віталієм Запухляком! А метою зустрічі стало обговорення найближчої майбутньої події – 18 лютого відкриваємо Почесне консульство Хорватії в Івано-Франківську», – написав Марцінків на своїй facebook-сторінці.

Перше у Західній Україні почесне консульство Хорватії функціонуватиме у Франківську на вул. Мазепи, 130.

Зазначимо, що почесний консул відрізняється від класичного консула – це окрема форма представництва, коли громадянин країни, в якій консульство відкривається, починає представляти інтереси іншої країни.

До слова, у грудні 2020 року у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника з ініціативи почесного посла Хорватії для студентів-міжнародників започаткували конкурс проектів «Україна-Хорватія: 10 кроків назустріч».

Фото https://suspilne.media

«Першим пунктом є допомога та сприяння Хорватії в євроінтеграції України. Також прискорення промислового безвізу для українських товарів і наближення наших сфер життя до норм Європейського Союзу. Наступним пунктом є готовність Хорватії поділитися досвідом реформ і масштабних змін», – розповіла про своє бачення півфіналістка конкурсу Мар’яна Костишин.

За кращу ідею студент-учасник отримає щомісячну стипендію у розмірі 1 тисяча гривень. Також стипендіат та четверо переможців проекту будуть запрошені на офіційну зустріч з послом Хорватії в Україні.
 

Нагадаємо, відповідно до коронавірусних обмежень громадяни України наразі не мають права на в’їзд в Хорватію з туристичною метою.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *