90-річчя Радіо Ватикану. Технології на служінні Добрій Новині та людству

90-річчя Радіо Ватикану. Технології на служінні Добрій Новині та людству
Засоби змінюються та вдосконалюються, але завдання залишається таким самим: поширювати Добру Новину, втішати пригноблених, поширювати слова надії та сприяти братерству.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Мої винаходи призначені для того, щоб спасати людство, а не руйнувати його!» – казав винахідник радіозв’язку Ґульєльмо Марконі. Той факт, що завдяки радіо можна було врятувати багато людей з великих кораблів, що зазнали аварії на морі, було одною з гуманітарних заслуг, визнаних за ним і він справедливо цим пишався.

12 лютого 1931 року інженер Марконі вводить у дію перший радіопередавач Ватиканського Радіо. Перед Папою Пієм ХІ запалилась зелена лампочка і вперше в ефірі пролунав голос Римського Архиєрея, який сказав:

«Ми, з незбагненного Божого задуму, стали наступникам на престол Князя апостолів, яким, з Божого веління, призначено навчати й проповідувати всім народам і всьому створінню. І ось ми перші, особисто, маємо змогу користуватись чудовим винаходом Марконі. Звертаємось до всього і до всіх, і, за священним текстом, кажемо: “Вслухайтесь, небеса, я промовлятиму! Слухай слів моїх, земле!” (Втор 32,1). “Слухайте це, всі народи, вважайте, всі мешканці світу! – всі разом: багаті й бідні” (Пс 48,1–3). “Слухайте мене, острови, вважайте ви, далекі народи!” (Іс 49,1). Перше наше слово нехай буде: “Слава на висотах Богу, а на землі мир людям Його вподобання”. Нехай буде слава Богові, який в наші часи дав людині таку владу, що, в дійсності, її голос доходить до країв землі».

Ці піднесені, повні натхнення слова, відразу підтвердились. Відкриття Радіо Ватикану завершилось благословенням «Urbi et Orbi», набираючи справжнього значення цих слів: Святіший Отець благословив не тільки Вічне Місто Рим, але й також увесь світ. І від тієї миті голос Ватиканського Радіо, випереджений позивними «Христос перемагає, Христос царює, Христос володіє», почав лунати по всьому світі, ніколи не замовкаючи. Від грудня 1939 року до його передач приєднався також український голос.

Поширювати великі радіопослання Пап із закликом до миру в світі, випробуваному війною чи її відгомонами, як в часи Пія ХІ, Пія ХІІ та Івана ХХІІІ. Поширити сотні тисяч послань від родин в пошуках військовополонених та пропалих безвісті. Підтримувати та втішати народи та Церкви у різних кінцях світу, утиснені тоталітарними режимами. Поширювати слова надії, скеровані до різних народів Папами, які здійснювали міжконтинентальні поїздки. Безперервно нагадувати про цінності духа, про актуальність Ісусового Євангелія, про будування справедливості та миру, про діалог між християнськими конфесіями, між культурами, релігіями та народами, сприяючи братерству, якого світ дійсно потребує, усвідомленню чого сприяє розуміння того, що поодинці не вдасться врятуватися…

Можливо, небагато зі здійснених проектів Марконі могли настільки систематично ввести в дію ідеал винахідника. Якої ще кращої місії він міг прагнути для свого винаходу? Сьогодні ж ми покликані й надалі вживати для цих завдань найновіші технології та запитувати себе, чи робимо це достатнім чином. У цьому напрямку й звернені ініціативи, що здійснюються останніми роками в комунікаційній спільноті Апостольської Столиці, стараючись знаходити належне місце в актуальному комунікаційному контексті.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *