У ВМС України триває декада з живучості кораблів, катерів та суден

Метою заходу є перевірка усіх категорій особового складу щодо навичок по боротьбі за живучість корабля, організації утримання аварійно-рятувального майна, корабельних систем, засобів та пристроїв, які забезпечують вибухо-пожежну безпеку та непотоплюваність.
Зокрема, на фрегаті «Гетьман Сагайдачний», для командирів дивізіонів, помічників командирів дивізіонів з живучості, командирів кораблів, їх старших помічників і командирів електромеханічних бойових частин, було проведено інструкторсько-методичне заняття та показове корабельне бойове навчання з боротьби за живучість. Присутнім продемонстрували порядок дій, у разі отримання кораблем бойового чи аварійного пошкодження, боротьбу з пожежами, надходженням в середину корпусу забортної води та боротьбу за живучість зброї і технічних засобів.
В ході навчання військові застосовували прийоми імітації, такі як вибух і задимлення приміщень аварійного відсіку та надходження забортної води з тренажеру-імітатору пробоїн корпусу корабля. Локалізація аварійних пошкоджень здійснювалась особовим складом бойових постів і командних пунктів аварійних відсіків, у свою чергу ліквідація аварійних пошкоджень здійснювалась особовим складом аварійних партій. Практичні дії відпрацьовувались із застосуванням засобів боротьби за живучість корабля.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *