Глава УГКЦ на Стрітення Господнє: «Коли людина приймає Божий задум щодо неї, тоді вона кожного дня відчуває себе щасливою»

Покликання, яке Господь Бог дарує, треба мати відвагу прийняти. Ми бачимо, як дар може стати знаком протиріч. Коли людина приймає Божий задум щодо неї, тоді вона встає, розвивається, сповняючи його в своєму житті, вона кожного дня відчуває себе щасливою. Таке переконання висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді у свято Стрітення Господнього.

«А той, хто відкидає це покликання, – продовжив Предстоятель, – кожного дня заперечує себе, кожного дня бореться з найпотаємнішими, найглибшими прагненнями свого серця, боїться їх зрозуміти і відкрити. А реалізація цього найглибшого, чим Господь Бог знаменував, може бути в нас світлом, світлом Божим, яке ми повинні носити дорогами свого життя».

Сьогодні Церква святкує одне з найбільших 12-ти свят у Літургійному році – Стрітення Господнє. За словами проповідника, це свято для кожного з нас має особливий глибокий зміст і ми всі покликані його глибокого пережити.

Це свято пов’язане з однією подією, розповів Блаженніший Святослав, яку ми чуємо в сьогоднішньому євангельському читанні. Сорок днів після народження Ісуса Христа принесли до храму в Єрусалимі, згідно припису старозавітного закону. Цей закон мав дуже важливе значення. Найперше він пригадував, що кожен первенець в Ізраїлі належить Богові.

«Син, якого сьогодні Діва Марія і Йосиф Обручник ставлять перед Богом, не є просто сином людей, це є Божий Син, якого вони приносять до храму, і Він сьогодні сяє у божому храмі як спасіння для всіх людей. Не Його відкупляють сьогодні для себе Пречиста Діва і Йосиф. А Він є відкупленням, спасінням для всього народу Ізраїлю і всього людства, тому що в цьому маленькому Дитятку є сповнення всіх обітниць даних Авраамові в Старому Заповіті, сповнення всіх надій і сподівань кожної людини всіх часів і народів», – розповів духовний лідер.

Вкінці Літургії Глава УГКЦ традиційно освятив свічки, які вірні принесли з собою.

«Стрітенська свіча є сьогодні тим світильником, – сказав Предстоятель, – який ми приймаємо як знак того, що ми приймаємо спасіння так, як на свої руки сьогодні прийняв Симеон самого Христа. І з тим світильником Божої істини ми хочемо крокувати дорогами нашого життя. У Ньому – у тому світлі хочемо відкрити своє життєве завдання і покликання».

Святий Августин, пригадав проповідник, говорив, що людське серце є подібне до підземних галерей. Для того, щоб їх висвітлити, потрібно увійти в ті підземні галереї зі світильником і так далеко можна бачити, що є в кінці тієї галереї, як далеко це світло сяє.

«Так само і ми з вами, – вважає Блаженніший Святослав, – у світлі Христовому можемо до кінця виявити, збагнути свої особисті життєві думки, прагнення і бажання. Часом вони можуть нас самих налякати. Як сьогодні страшно людині, коли хтось виявить найглибші найпотаємніші думки її серця. Але, з іншого боку, це світло покликане освітити земний шлях кожного з нас і збагнути наше завдання, яке ми маємо сповнити у своєму житті – те завдання, яке ми називаємо покликанням».

Сьогодні Христова Церква також святкує День богопосвячених осіб – осіб, яких Господь Бог покликав до особливого служіння усього свого життя в Церкві, посвяти в досмертній чистоті, на взірець Богородиці, вбогості, на взірець святого Йосифа і послуху, на взірець життя Пресвятої Родини.

Сьогодні у соборі є особливе свято, свято особливого світла, свято покликання до Богопосвяченого життя. «П’ять молодих юнаків народяться як священики нашого Господа. Ми станемо свідками висвячення п’ятьох молодих ієреїв Київської архиєпархії. Ми радіємо, що ті юнаки свого часу не побоялися признатися самим собі, що Господь Бог їх кличе до священства. Вони мали відвагу прийняти це покликання, мали відвагу відповісти на Божий поклик і піти за Божим світлом», – сказав Глава Церкви.

Він застеріг молодих священиків: «Якщо ви будете занедбувати тією благодаттю, яку сьогодні отримаєте, то колись Господь спитає вас, що ви зробили з тим даром, як ви його розвинули чи змарнували».

«Сьогодні ми молимося за те, щоб ви його прийняли, зраділи, ним засвітили світові, відкрили це світло для всіх інших. Нехай ваше життя і служіння буде світлом спасіння, яке через ваше життя можна буде побачити, торкнути рукою, відчути на собі, спасіння на просвіту народам і на славу людей, яких Господь Бог повірить вашій пастирській опіці», – побажав Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *