Католицька громада Каракоша (Ірак) чекає на візит Папи як на ліки

Католицька громада Каракоша (Ірак) чекає на візит Папи як на ліки
Під час Апостольської подорожі до Іраку Папа Франциск відвідає громаду католиків сирійського обряду міста Каракоша, які нещодавно відреставрували свій храм Непорочного Зачаття. Парох храму розповідає про приготування до Папського візиту.

Michele Raviart / Світлана Духович – Ватикан

Апостольська подорож Папи Франциска до Іраку від 5 до 8 березня 2021 р.,  включатиме відвідини Багдада, Аль-Наджафа, Ура, Мосула та Каракоша. У Каракоші, куди Свяітіший Отець планує прибути 7 березня, він відвідає християнську громаду храму Непорочного Зачаття, відбудованого після зруйнування так званою «Ісламською державою». Парох цього храму отець Джорж Ягола, який входить до складу організаційного комітету Апостольської подорожі, розповів у інтерв’ю для Vatican News про приготування до Папського візиту. «Ми готуємось дуже просто, бо Папа Франциск – простий у стосунках з людьми, але також з великою серйозністю», – зазначив священик, додаючи, що вони також завершують реставрацію храму, який був зруйнований та спалений.

Ділячись своїми думками про значення візиту Папи Франциска до Іраку, отець Джорж відмітив, що це ніби «лікуючий засіб», аби загоїти рани, яких завдали трагічні події минулого: «там, де було насильство, сьогодні настає мир, прибуде авторитетна людина, яка промовлятиме як до політичного середовища, так і до церковного».  

Він додав, що відвідини храму Непорочного Зачаття, який був зруйнований джихадистами, стануть важливим виявом підтримки місцевої християнської громади. «Це означає повернення до витоків нашої історії та нашої віри, і говорить нам, що Вселенська Церква, яку представляє Святіший Отець, з нами», – наголосив він.

Розповідаючи про поточну ситуацію в місті Каракош, отець Джорж Ягола зауважив, що з моменту звільнення міста 23 жовтня 2016 року не спостерігалося ознак насильства, і тому місцеві мешканці змогли повернутися до своїх домівок. Він підкреслив, що в місті панує мирна атмосфера, бо християни тут становлять більшість і намагаються поширювати доброзичливість. Парох додав, що незважаючи на те, що Папа приїде в Каракош, де більшість вірних є католиками сирійського обряду, вони запрошують всіх мешканців долини Ніневії – православних, римо-католиків, халдеїв – взяти участь у цій події.

За його словами, організатори дбають також про те, аби були дотримані всі санітарні правила безпеки, запроваджені для запобігання поширенню пандемії Covid-19.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *