Бюджет Святого Престолу на 2021 рік: показники, обумовлені пандемією

Бюджет Святого Престолу на 2021 рік: показники, обумовлені пандемією
Святіший Отець затвердив план видатків і надходжень Апостольської Столиці, що передбачає дефіцит у 50 мільйонів євро. Незважаючи на труднощі, наголошується на тому, що пріоритетом залишається збереження робочих місць.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Ситуація кризи, яку переживає весь світ у зв’язку з пандемією, не є чужою і для рахунків Святого Престолу. Ввечері, 18 лютого 2021 р., Святіший Отець затвердив Бюджет Святого Престолу на 2021 рік, розроблений Секретаріатом з економічних питань і прийнятий під час засідання цього відомства, що відбулося 16 лютого. Із передбачуваними надходженнями на суму 260,4 мільйона євро та плановими видатками 310,1 мільйона євро, передбачається дефіцит у 49,7 мільйона євро.

Як зазначається у комюніке, з метою покращення прозорості, на чому постійно наголошує Папа Франциск, у бюджеті враховано також фонд збірки «Петрів гріш» та всі інші спеціальні фонди. З надходженнями на суму 47,3 мільйона євро та видатками на користь третіх бенефіціарів, що становлять 17 мільйонів євро, Святий Престол розраховує на позитивний баланс у 30,3 мільйона євро. Без урахування цих фондів дефіцит зведеного бюджету становив би 80 мільйонів євро.

У повідомленні пояснюється, що надходження скоротилися на 21% (48 мільйонів євро) в порівнянні із 2019 роком, що спричинене як скороченням певних видів діяльності, пов’язаним із пандемією, так і зменшенням пожертв і внесків. У бюджеті також відображені зусилля, спрямовані на оптимізацію та зменшення видатків, які скорочені на 14% (24 мільйони євро), що не стосується, однак, фонду оплати праці. «Збереження робочих місць й надалі залишається пріоритетом для Святішого Отця в цей важкий період», – наголошується в комюніке.

Відповідно до свого призначення, більша частина ресурсів Святого Престолу відведена на підтримку апостольського служіння, що становить 68% всіх видатків, натомість 17% пов’язані з управлінням майном й іншими благами, а 15% – адміністративні видатки та послуги. Якщо рівень пожертв залишатиметься таким, як передбачено, дефіцит покриватиметься з резервних фондів.

Слід зазначити, що йдеться не про бюджет Церкви, ані усієї ватиканської дійсності, але про бюджет Святого Престолу, що охоплює діяльність Дикастерій Римської Курії, утримання апостольських нунціатур, фінансування системи комунікацій. Він не охоплює діяльності Держави-Міста Ватикану та структур, підпорядкованих Губернаторству.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *