Ватикан: вебінар для дипломатичного корпусу про виклики пандемії

Ватикан: вебінар для дипломатичного корпусу про виклики пандемії
Ватиканська комісієя Covid-19 провела вебінар для дипломатичного корпусу, під час якого наголошувалося на необхідності забезпечити всім рівний доступ до вакцин.

Світлана Духович – Ватикан

«Турбота про людей, народи та планету в часи пандемії» – таку тему мав вебінар, який Ватиканська комісія Covid-19 провела для дипломатичного корпусу, акредитованого при Святому Престолі. Мета цього заходу полягала в тому, аби розглянути можливості побудови кращого світу після пандемії у світлі енциклік Папи Франциска Laudato si’ та Fratelli tutti.

Зцілити майбутнє вірою

Вебінар відкрив кардинал Петер Тарксон, Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвитку, який наголосив, що для подолання «глобальною пандемії, необхідні глобальні зусилля», бо вірус унаочнив уразливість світу. Він вказав також на необхідність того, аби кожен відчував відповідальність за ближнього, турботу, яка дозволить «зцілити майбутнє» визвольною силою віри. Торкаючись проблеми щеплення проти Covid-19, кардинал Тарксон наголосив на необхідності забезпечити всім доступ до вакцин.

Уникати «націоналізму вакцин»

Далі з доповіддю виступив професор з морального богослов’я отець Карло Казалоне, ТІ, що є також членом Папської Академії «За життя». Продовжуючи тему забезпечення загального доступу до вакцин, він підкреслив, що «комерційне визискування» є етично неприйнятним у галузі медицини та охорони здоров’я. Інвестиції в медичну сферу, за його словами, повинні знайти найглибший сенс у людській солідарності. Тому надзвичайно важливо подолати логіку «націоналізму вакцин». «Необхідні міжнародні угоди для управління патентами, щоб полегшити загальний доступ до вакцини та уникнути ймовірних комерційних перебоїв», – підсумував отець Карло Казалоне. Погоджуючись з отцем Казалоне, наступна доповідачка, сестра Керол Кіхан, що в минулому очолювала Католицьку асоціацію охорони здоров’я США, наголосила, що нинішня модель розподілу вакцин загрожує посиленням нерівності.

На завершення вебінару до його учасників звернувся Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер. Він вказав на необхідність не піддаватися відчаю та «долати втому, що поширилася у всьому світі». «Існує багато викликів, але ми повинні бути реалістами, аби досягати заплановане: піклування є герменевтикою цього часу», – підкреслив він.  

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *