Підсумки роботи Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону

Військові прокурори Південного регіону під час засідання звітували щодо проведеної роботи у 2020 році. Під час заходу було повідомлено, що за процесуального керівництва підпорядкованих прокуратур гарнізонів та апарату Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону України упродовж 2020 року до судів надіслано понад півтори тисячі обвинувальних актів.
Окрім того, активізовано роботу щодо виявлення та запобігання правопорушенням, пов’язаним з корупцією. Зокрема, у 2020 році службовцями апарату окрему увагу було приділено перевірці законності використання бюджетних коштів, виділених Міністерству оборони України, під час розслідування злочинів, вчинених під час здійснення закупівель для потреб оборони, будівництва військових об’єктів, відчуження військового майна та землі.
З метою забезпечення розумних термінів досудового розслідування, процесуальними керівниками ефективно використовувалися повноваження щодо укладення угод у кримінальному провадженні. До суду для затвердження направлено 150 угод про визнання винуватості.
Покращено роботу та отримані певні результати і при здійсненні процесуального керівництва в кримінальних провадженнях за фактами вчинення злочинів на об’єктах оборонно-промислового комплексу. Так, до суду направлено 7 обвинувальних актів про злочини, скоєні на підприємствах ДК «Укроборонпром», що на 6 більше, ніж у 2019 – тоді було завершено лише 1 обвинувальний акт.
На будівництво таких казарм державою було виділено понад 2 млрд гривень. Коли Військова прокуратура включилася в контроль над використанням бюджетних коштів, виявилося, що в багатьох випадках під час виконання договорів контрагенти і представники суб’єктів господарювання міністерства оборони допускали розкрадання, недбале ставлення до контролю за виконанням угод. Встановлені збитки є, м’яко кажучи, істотними – майже 50 млн гривень, тож доведення справи до суду також серед найбільших досягнень роботи Прокуратури за 2020 рік. Тепер важливо, щоб судові розгляди працювали так само старанно та неупереджено.
Значна частина кримінальних проваджень розглядається понад рік. Це пов’язано і з пандемією, і з, власне, реформуванням судової системи. Значна кількість судів залишаються недоукомплектованими, судді перевантажені, що призводить до частого перенесення судових засідань, тому, прокурорами вживаються заходи для того, щоб ці справи розглядалися максимально компактно.
Лише адміністративних військових правопорушень складено та направлено до суду більше 200 – їх всі розглянуто, винних покарано.
З метою підвищення ефективності заходів, направлених на встановлення майна осіб, винних у вчиненні кримінальних правопорушень, у січні-лютому поточного року прокуратурою регіону заплановано проведення семінару за участю представників Національного агентства України з розшуку та повернення активів.
Загалом, пріоритетами на поточний рік Прокуратурою регіону визначено здійснення процесуального керівництва кримінальних проваджень за фактами вчинення злочинів у сфері оборонно-промислового комплексу, сферу використання земель Міністерства оборони, за фактами загибелі військовослужбовців. В тому числі в не бойовій обстановці, в економічній сфері та, звичайно боротьба з корупцією, а саме хабарництво військовими посадовими особами.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *