На Закарпатті, в Провінції св. Миколая отців василіан, офіційно буде відновлено новіціат

16 лютого 2021 року протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні о. Франціск Онисько, ЧСВВ зустрівся з отцями і братами Крехівського новіціату Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.

Від Провінції Св. Миколая в цій зустрічі брав участь теж новопризначений вчитель новиків о. Кипріян Зейкан, ЧСВВ. Він прибув до Крехівського новіціяту перед урочистим відкриттям новіціату в Боронявському монастирі, яке відбудеться 28 лютого 2021 р.

Від Провінції Найсвятішого Спасителя новіціат представляв ігумен і маґістр Крехівського новіціяту о. Володимир Маланюк, ЧСВВ та протоігумен Провінції о. Йоан Школик, ЧСВВ.

Протоігумен о. Франціск розповів про саму подію офіційного відкриття і відновлення новіціату в Закарпатській провінції, підкресливши, що саме сто років тому, 28 лютого 1921 року, в Мукачівському монастирі отці василіани урядово відкрили реформований новіціат, розпочинаючи справу монашої реформи, ювілей якої відзначається цього року у Провінції Св. Миколая.

Протоігумен також розповів про потребу і важливість відновлення новіціату в Провінції, наголосивши, що справа ця розпочалася ще з часу відновлення Провінції Св. Миколая і першої Провінційної Капітули у 2009 році. При цьому теж зроджувалося розуміння, що новіціат – це в першу чергу «молитовне серце Провінції», яке є не лише колискою для чернечого доросту, але й духовним осередком для кожного ченця Провінції. В цьому ж Ювілейному для Провінції Св. Миколая році, на основі історичних подій монашої реформи наново постає переосмислення, що новіціат в Провінції має більше і ширше завдання – він повинен стати і бути місцем проповіді про красу богопосвяченого життя і цінність монашої посвяти в Церкві. Тому саме в цьому контексті і в цьому Ювілейному році, Провінція відроджує діяльність свого новіціату.

Також Протоігумен згадав, що новіціат на Закарпатті був відкритий теж і після виходу з підпілля Греко-Католицької Церкви, а саме у 1995 році, маґістром якого був з 1998 по 2005 р., присутній на цій зустрічі, о. Віктор Батіг ЧСВВ, теперішній духівник Крехівського новіціату.

Після інших пунктів своєї розповіді та побажань для новиків, як також запитань-відповідей, протоігумен запросив усіх присутніх на урочисте відкриття новіціату в Бороянявському монастирі та наголосив, що він завжди буде духовно споріднений та поєднаний на різних рівнях з Крехівським новіціатом, як це й було в історичному минулому цих двох Провінцій.

На завершення слово мали найперше протоігумен о. Йоан, який висловив підтримку й віру в те, що ця важлива справа матиме свої плоди і Боже благословення, як також учитель новиків о. Володимир, який подякував протоігумену о. Франціску та маґістру о. Кипріяну за їхній візит та цю спільну й цікаву зустріч.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://osbm-hoshiv.in.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *