Відбулась зустріч магістрів юніорату жіночих спільнот УГКЦ

18 лютого 2021 Патріарша Комісія монашества УГКЦ провела вишкільну зустріч з магістрами юніорату жіночих чернечих спільнот УГКЦ. Зустріч проходила у Львові, при монастирі оо Редемптористів святого Альфонса на Голоско.

Черниці різних Чинів і Згромаджень застановлялися над подальшим шляхом вишколу форматорів юніорату, а також над викликами і потребами формації сестер з тимчасовими обітами. Саме для юніораток жіночих інститутів богопосвяченого життя, Комісією пропонується, в найближчому майбутньому, відкриття Школи Юніораток. Вже біля двадцяти років Комісія провадить Новіційну школу, завданням якої є вишкіл ченців і черниць різних інститутів в період перед складанням чернечих обітів.

Новіціат та його формація завершується складанням перших обітів, тобто Євангельських рад: послуху, убожества і чистоти. В цьому моменті новик/новичка стає ченцем/черницею в повноті, бо публічно прирікає, що буде жити не одружуючись, без власності і в послусі. Враз зі складанням перших обітів починається час, який зветься юніоратом.

Юніорат – це є третій, в деяких спільнотах четвертий, етап вишколу, який приготовляє ченця/черницю до вічних обітів. Триває п’ять-шість років, залежно від того, що є прописано в Статутах.

Період юніорату є етапом поступового розвитку особистості ченця/черниці і його/її духовного та інтелектуального дозрівання, що формує особу в дусі Євангелія і вченні святого засновника, згідно з вимогами чернечих Статутів. Також укріплює його/її в чеснотах покори, послуху, чистоти, убожества, братньої/сестриної любові; зближує його/її з Богом через молитву, що провадить до святості, допомагає утвердитися у вибраному шляху та готує його/її до завдань, які доручить спільнота через настоятелів. Під час тривання тимчасових обітів, ченці/черниці проходять навчальний курс, займаються діяльністю, яку визначить компетентна влада, щоб краще пізнати свої дарування та харизму вибраної чернечої спільноти.

Обговорення проєкту Школи Юніораток зайняло пріоритетне місце під час зустрічі магістрів на Голоско цього лютневого дня. Кожна магістра могла поділитися своїми думками й очікуваннями щодо школи, висловити потреби та труднощі, які трапляються у формуванні черниць з тимчасовими обітами, запропонувати своє бачення майбутнього вишколу згідно проєкту.

Модераторами зустрічі були: с. Марія Кінас, МНІ, член Патріаршої Комісії у справах монашества та ініціатор заснування Школи Юніорату, с. Вероніка Янів, (Катехитки св. Анни), заступниця с. Марії, яка представляла модель такої Школи, що діє в Польщі під проводом отців сальваторіан.

С. Марія Кінас, МНІ, зокрема зазначила: «Всі документи Церкви говорять про те, що формація має бути інтегральна, що формація має обіймати всі сфери, не тільки духовний вимір. Формація має обіймати духовний і інтелектуальний, спільнотний і професійний, особистісний і пасторальний виміри. Має бути баланс між цими складовими, бо йдеться про цілісний характер посвяти».

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://monashestvo.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *