У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького

У Львові почали оцифровувати фонди митрополита Андрея Шептицького. Технічні роботи над документами проводить центральний державний історичний архів у Львові. Там уже оцифрували кілька тисяч документів.

Протягом дня у центральному державному історичному архіві у Львові оцифровують приблизно семисот документів, пише Суспільне.

Зараз до оцифрування готують низку документів, розповіла Олеся Стефаник, керівниця центрального державного історичного фонду у Львові.

«Це є праця Шептицького «Правила святого отця Василія», ноти релігійних пісень та інші видання, зібрані Андреєм Шептицьким. Документи з 1912 до 1944 року», – зазначила Олеся Стефаник.

Частина документів фонду митрополита Андрея потрапила до історичного архіву у Львові у 1951 році.

«Інша частина, яка стосувалася зовнішньої політики митрополита, його зв’язків з іншими діячами української еміграції, українських націоналістів, ці документи в органах НКВС і там детально вивчалися практично впродовж двадцяти років до кінця 1970-х років і вже звідти були передані до нашого архіву», – розповіла керівниця відділу обліку документів Центрального архіву Галина Громова.

Загалом в центральному історичному архіві зберігається тисяча двісті сорок шість справ фонду митрополита Андрея.

«Це особисті документи митрополита, паспорти, документи про призначення на посади, документи про членство у різних організаціях і товариствах, зокрема у Науковому товаристві Шевченка», – зазначила заступниця директора Центрального державного історичного архіву у Львові Євгенія Лісовська.

Загалом оцифрували вже п’ять тисяч документів, пов’язаних з митрополитом Андреєм. Оцифрувати всі документи фонду митрополита Андрея планують до кінця року. Після цього їх викладуть для загального доступу на сайті sheptytsky.com.ua

.Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://velychlviv.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *