Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Прем’єр Вірменії Пашинян заявляє про спробу військового перевороту і просить підтримки в громадян

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про намагання повалити його уряд після того, як військові командувачі закликали до його відставки.

Він скористався відеотрансляцією у Facebook, в якій закликав громадян вийти на вулиці столиці Єревану, щоб виявити підтримку урядові.

Пашинян опинився під тиском після поразки вірменських сил минулого року у кривавій шеститижневій війні за контроль над Нагірним Карабахом, територією в межах міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, яка фактично перебуває під контролем переважно вірменського населення і користується підтримкою сусідньої Вірменії.

Азербайджанським силам вдалося відвоювати території довкола Нагірного Карабаху і захопити одне з ключових міст в анклаві.

Бойові дії припинилися після переговорів вірменського та азербайджанського керівників з посередництвом російського президента Володимира Путіна.

Умови домовленості передбачають, що Азербайджан залишає під своїм контролем значну частину здобутих територій, а Росія виступатиме гарантом припинення вогню, ввівши у Нагірний Карабах близько 2000 російських військових.

Нікол Пашинян заявив, що він відправив у відставку командувача генерального штабу збройних сил і наголосив, що криза повинна бути подолана конституційним шляхом.

Військові звинуватили Пашиняна у тому, що він «більше не здатний схвалювати розсудливі рішення».

«Зараз найважливіше – зберегти владу в руках народу, бо те, що відбувається зараз, я вважаю військовим переворотом», – цитує Пашинина агентство Reuters.

Агентство також наголошує, що при цьому не було зрозуміло, чи справді вірменські військові готувалися застосувати силу, а чи йдеться лише про виголошування закликів до відставки уряду.

Керівник вірменського анклаву в Нагірному Карабасі, Араік Арутюнян оголосив, що готовий бути посередником між Пашиняном і військовими командувачами.

"Ми вже пролили багато крові. Настав час подолати кризу і рухатися далі. Я – в Єревані і готовий бути посередником, щоб вийти з політичної кризи», – заявив він.

У Москві, яка проголошує себе союзницею Вірменії, висловили стурбованість загостренням політичної кризи і закликали вирішити політичні проблеми мирно.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *