Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Захист неповнолітніх та запобігання сексуальному насильству – теми засідання Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання

25 лютого 2021 року відбулось засідання Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання з керівниками католицьких закладів дошкільної, середньої та професійної освіти.

Важливим питанням зустрічі був захист неповнолітніх у душпастирській та виховній практиці Греко-Католицької Церкви в Україні та тема запобігання сексуальному насильству над неповнолітніми.  
Були представлені напрацьовані документи Церкви щодо захисту дітей і неповнолітніх:

1. Основні Положення щодо трактування випадків статевого зловживання відносно неповнолітніх з боку духовенства

2. Постанови Вісімдесят третьої сесії Синоду Єпископів Києво-ГалицькогоВерховного Архиєпископства УГКЦ, 29-30 листопада 2019 року Божого, Львів-Брюховичі

3. Послання Синоду Єпископів УГКЦ 2019 року щодо захисту від різних видів насильства дітей, неповнолітніх і вразливих осіб

4. Апостольський лист Папи Франциска «VOS ESTIS LUX MUNDI».

«Вважаємо ці документи як потрібні та важливі заходи щодо захисту дітей і молоді в церковному середовищі та зобов’язуємося боротися з будь-якими проявами насилля в наших церковних структурах та середовищах вірних», – зазначають в Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання.

Під час засідання його учасники наголошували, що усі старання відповідальних за католицьку освіту є скеровані на забезпечення захисту дітей, неповнолітніх і вразливих осіб від сексуальних зловживань у різних середовищах, зокрема в церковному. Церква засуджує поведінку, яка нищить людську гідність та Божий образ в людині, спричинює психічні травми та змінює хід історії життя людини.

Було акцентовано, цитуючи Послання Синоду УГКЦ, що «турбуючись про зцілення завданих травм, члени Церкви покликані дбати про запобігання й недопущення майбутніх зловживань; глибше осмислювати корені цієї проблеми – як із морально-психологічного чи юридичного погляду, так і з духовно-богословського».

«Папа Франциск і Синод Єпископів УГКЦ закликають усіх людей доброї волі сприяти слідству та встановлювати справедливість щодо розслідування випадків насилля над неповнолітніми. Такою є позиція й усіх католицьких закладів дошкільної, середньої та професійної освіти», – задекларували учасники засідання.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://www.edu-ugcc.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *