Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Харківська обласна бібліотека для дітей організувала Міжнародний літературний марафон “Моя Леся Українка”

Співробітники ОКЗ “ХОБД” разом з ОКЗ “Харківська обласна універсальна наукова бібліотека” організували міжнародний проєкт, присвячений святкуванню 150-річчя від дня народження української письменниці Лесі Українки – Міжнародний літературний марафон «Моя Леся Українка».

В межах Марафону, до якого вже долучилися понад 500 учасників, потрібно записати відео, на якому лунають поезії видатної Лесі Українки. Марафон розпочався з 1 лютого і триватиме до 31 березня. Серед учасників – діти та дорослі не лише з Харківщини, а й з 17 областей України, а також з Естонії, Австралії, Німеччини, Канади, Польщі.

Для дітей, що навчаються у початковій школі №8 імені Лесі Українки з українською мовою навчання, у місті Бартошице, Вармінсько-Мазурського воєводства Польщі, співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей, в рамках міжнародного проєкту “Ми – українці. Я і ти” поставили онлайн-виставу аматорського бібліотечного театру ХОБД “Театр на колесах” за творами Лесі Українки під назвою “Ні! Я жива, я буду вічно жити”, що була презентована польським глядачам на платформі Zoom.

Школярі з Бартошице були вбрані в українські вишиванки, із веселим настроєм переглянули виставу харківських бібліотекарів в день народження духовної патронки їх школи.

“Ми спілкувалися про життя Лесі Українки, її інтелектуальне середовище, адже сьогодні день народження видатної поетеси, громадської діячки, мисткині, перекладачки, музиканта… І цей перелік можна продовжувати. Саме про те, якою непересічною особистістю була Лариса Косач, в якому середовищі зростала, з ким спілкувалася. Після перегляду вистави діти говорили про таланти, улюблені заняття, та риси характеру Лариси Петрівни Косач. Деякі учні висловились про те,  що хотіли би повернути  час назад, щоб врятувати молоду Лесю Українку від застуди, що спіткала її під час Водохреща 1881 року, і звільнити її від болю та хвороби на туберкульоз кісток, на який письменниця захворіла в наслідок тієї застуди”,

– розказала нашому кореспонденту співробітниця ОКЗ “Харківська обласна бібліотека для дітей” Олена Ніколаєнко.

З вистави “Ні! Я жива, я буду вічно жити!” аматорського об’єднання “Театр на колесах” Харківської обласної бібліотеки для дітей, глядачі могли відчути ту атмосферу дружби, любові та щирих стосунків, що панувала в родині письменниці, дізнатись про її стосунки з подругою Маргаритою Комаровою, з молодшою сестрою Ольгою, яка в майбутньому стане лікарем, та з простими сільськими дівчатами маєтку її батька.

Міжнародний онлайн проєкт “Ми українці – я і ти”. Організатор, коордінатор – Львівська обласна бібліотека для дітей: #Ми_українці_я_і_ти

Міжнародний марафон “Моя Леся Українка”. Організатори, коордінатори – Харківська обласна бібліотека для дітей та Харківська обласна універсальна наукова бібліотека:#МояЛесяУкраїнка

Станіслав ФЕДІЙ, Харків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *