Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

«Покаяння – це не жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина

Як часто люди стають чужими один до одного, чужими до свого народу, чужими до своєї батьківщини. А найгірше – чужими до Господа Бога. Чужими щодо джерела свого життя. Про це говорив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді в неділю про блудного сина.

Предстоятель звернув увагу вірних, що в сьогоднішньому Євангелії про блудного сина, яке крок за кроком упроваджує нас у час Великого посту, Господь Бог відкриває нам зміст поняття покаяння.

«Покаяння – це не є якийсь сентимент, жаль за гріхи. Покаяння – це навернення. І ось саме покаяння як навернення ми сьогодні маємо дуже гарно з образами в повні описаними у Євангелії про блудного сина», – зазначив він.

Навернення, – переконує проповідник, – перш за все, означає опам’ятатися. Означає усвідомити, де ти є. Відчути себе відчуженим у стосунках і збагнути всю трагічність такого чужинства. Хтось може бути чужим серед своїх.

«Покаяння як навернення означає зміну напрямку життєвого шляху, – вважає Блаженніший Святослав. – Покаяння як навернення означає повернутися назад додому, назад до Бога. Навернення означає відновити втрачені стосунки. Відчути, що втрачені стосунки з Богом для мене це, властиво, смерть, а відновлені стосунки через покаяння – це життя. І той, хто помер був, може ожити, воскреснути в дорозі додому. Покаяння як навернення – це зміна способу мислення, зміна ставлення до самого себе, до свого ближнього».

За його словами, тема відчуження є дуже важливою темою філософської суспільної думки ХІХ-ХХ століття. «Бути чужим один щодо одного – це найбільша драма сучасної індивідуалістичної культури», – переконує Глава Цекрви.

У різні етапи людського розвитку говорили про різного роду відчуження… «Але найтрагічніше стається, коли відчужується людська гідність, коли людина в тій гідності втрачає саму себе», – ствердив духовний лідер українців.

Глава Церкви наголосив, що нам, християнам, сьогодні дуже важливо опам’ятавшись, подолати відчуження. «Нехай цей час Великого посту буде поверненням додому», – закликав він і додав: «Просімо Господа Бога ласки опам’ятатися кожному з нас, усвідомити, де я знаходжуся, усвідомити, скільки я розтратив у тій дорозі відчуження Божих дарів, які дав мені Господь Бог. Бо кожного разу, коли я думаю, що отримані таланти і блага, є виключно для мене, коли я їх відчужую від свого брата, від свого ближнього, я починаю їх втрачати».

«Нехай цей час Великого посту буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого буде радість зустрічі, обіймів. Відкриті обійми нашого Отця для кожного з нас є запрошенням. Не відчужуймо себе від обіймів нашого Бога», – побажав Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ,
фото з архіву

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *