Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Отці василіани розповіли про долю василіанських бібліотек за радянської влади на Міжнародній конференції в бібліотеці ім. Василя Стефаника

26 лютого 2021 року у Львові, в наукові бібліотеці імені Василя Стефаника, відбулася Міжнародна наукова конференція «Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника: історія, джерела, постаті».

Метою конференції було відзначення вісімдесятої річниці знищення радянською  владою національних установ, організацій, товариств Галичини та їхніх книгозбірень, приватних бібліотек громадсько-політичних і культурних діячів.

Конференція охопила такі тематичні напрями: національні інституції у Львові  до 1939 р.; формування фондів їхніх книгозбірень; фундатори, бібліотекарі, меценати; ЛННБ ім. В. Стефаника як спадкоємиця ліквідованих 1940 р. книгозбірень національних інституцій та приватних бібліотек; книжкові та періодичні видання, рукописні, картографічні, мистецькі збірки інституційних і приватних книгозбірень, архівів, музеїв у фондах ЛННБ України ім. В. Стефаника.

У конференції взяли участь представники отців василіан в Україні. Секретар провінції Найсвятішого Спасителя о. Віктор Квасній, ЧСВВ представив доповідь «Доля василіянських бібліотек за радянської влади», яку підготувала група авторів – о. Єронім Грім, п. Олена Ковальська та о. Корнилій Яремак.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://osbm.in.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *