Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

У Бродівської синагоги обвалився дах.

У Бродах обвалилася частина даху та колона синагоги, збудованої у XVIII столітті. Для обговорення шляхів порятунку пам’ятки архітектури національного значення проведуть комісійне обстеження.

Фото www.facebook.com/mrbrody.net

Будівля синагоги віддавна перебувала в аварійному стані, а цього тижня впала одна з колон та провалилася частина даху. У департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА припускають, що руйнування сталося через сильні снігові опади.

Фото www.facebook.com/mrbrody.net

«Ми плануємо виїзд на цей обєкт, аби разом з органами місцевого самоврядування ухвалити рішення щодо подальшої долі синагоги. Залучимо архітекторів, подивимося, у якому вона стані. Зараз головне – подбати, щоб люди не мали туди доступу, аби не було ніяких травматичних випадків», – зазначила директорка департаменту Олена Васько.

За її словами, синагога – давно аварійна, нею не опікувалися, бо не мали коштів. Наразі вона не включена у жодну цьогорічну програму реставрації. 

Фото www.facebook.com/mrbrody.net

«На жаль, обласна адміністрація не може підтримувати всі обєкти у належному стані. З держбюджету фактично ніколи памятки національного значення не фінансувалися. А такі обєкти на обласний бюджет дають значне навантаження, тому що вони є дороговартісними: як виготовлення науково-проектної документації, так і самі реставраційні роботи», – зазначила Олена Васько.

Однак, у департаменті кажуть – шукатимуть кошти на розчищення та консервацію синагоги. Також розглядають варіант передачі об’єкту.
«Колись велична будівля тепер перебуває в критичному стані та потребує великих фінансових внесків для того, аби, принаймні, законсервувати пам’ятку. Таких коштів не мало місто Броди і Бродівська міська територіальна громада теж не може дозволити собі такі масштабні інвестиції», – повідомили у Бродівській міській раді.

Керівник волонтерського центру фонду «Хесед-Ар’є» Олександр Назар зазначив, що зараз їхнє товариство планує створити робочу групу і шукати варіанти як вийти із цієї ситуації.

«Насправді наша єврейська громада не така вже велика, там півтори тисячі чоловік залишилося і, звісно, це все складно, але можна, особливо в Бродах. Знаємо там було дійство 2019 року, хоч на синагогу це дуже не вплинуло, але німецькі та австрійські туристи до Бродів мають дуже великі симпатії, коли вони приїжджають до Львова, то на 2-3 день вони відвідують Броди. Там народився Йозеф Рот і це для них місце як паломництво», – розповів Олександр Назар у коментарі «Суспільному».

Для довідки.

Муровану синагогу у Бродах на місці дерев’яної розпочали будувати 1742 року. У ХХ столітті під час Другої світової війни будівлю пошкодили. У 60-х роках минулого століття її ремонтували та облаштували склад. Потім через протікання даху будівлю перестали використовувати. У 1988 році обвалилася західна стіна споруди. У 1991 році була спроба реставрувати синагогу, проте далі риштування справа не пішла.
 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *