Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Жінки читають “Fratelli tutti”: вебінар напередодні Міжнародного жіночого дня

Жінки читають "Fratelli tutti": вебінар напередодні Міжнародного жіночого дня
«Жінки читають “Fratelli tutti”» – таку назву має екуменічний та міжрелігійний вебінар, організований Всесвітнім союзом жіночих католицьких організацій напередодні Міжнародного жіночого дня.

Adriana Masotti / Світлана Духович – Ватикан

Енцикліку Папи Франциска Fratelli tutti можна вважати узагальненням його бачення світу та Церкви. Спочатку заголовок викликав певні суперечки серед груп жінок, але читаючи текст стає зрозуміло, що слово “fratelli” (італ. брати) включає жінок і чоловіків. Святіший Отець закликає як жінок, так і чоловіків долучатися до побудови майбутнього, але жіночий погляд не ідентичний чоловічому. Таке переконання спонукало Всесвітній союз жіночих католицьких організацій (WUCWO) та Жіночу раду, що діє при Папській Раді в справах культури, провести в середу вранці, 3 березня 2021 р., екуменічний і міжрелігійний вебінар під назвою «Жінки читають Fratelli tutti, щоб відзначити Міжнародний день жінки».

Учасники вебінару

До віртуального заходу приєдналися Посольства Аргентини, Австрії, Великобританії, Франції, Нідерландів, Перу та Східного Тимору при Святому Престолі, в яких послами є жінки. Вебінар відкрили член Верховного комітету з втілення «Документа про загальнолюдське братерство» Ірина Бокова, Префект Дикастерії в справах культури кардинал Джанфранко Равазі та Голова Папської Ради міжрелігійного діалогу кардинал Міґель Анхель Аюсо Ґіхот. Серед доповідачів вебінару були представниці мусульманських, індуїстських, буддистських, єврейських та католицьких громад.

Жіночий досвід братерства

Розповідаючи про цю ініціативу в інтерв’ю для Vatican News, очільниця Всесвітнього союзу жіночих католицьких організацій (WUCWO) Марія Лія Зервіно зазначила, що відразу після підписання «Документа про загальнолюдське братерство» вони розпочали діалог з представницями різних релігій, на основі якого розробили спільні поради для жінок щодо втілення в життя принципів загальнолюдського братерства.

Ділячись думками про те, що для неї особисто означає енцикліка Fratelli tutti, Марія Лія Зервіно підкреслила, що це – «щоденний іспит сумління»: «Я прокидаюся, – зауважила вона, – і негайно дивлюся на те, що відбулося у світі позитивного і негативного для жінок, аби прямувати вперед з цим духом соціальної дружби та людського братерства, відгукуючись на пропозиції Папи та намагаючись дати відповіді. Я відчуваю відповідальність за все, що спричиняє страждання жінок внаслідок різних форм сучасного рабства.  Отже, для мене, Fratelli tutti  – це дороговказ у цей непростий час, що дозволяє нам зростати».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *