Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Очікування на Папу: як діти, що готуються до свята

Редакційна колонка

Очікування на Папу: як діти, що готуються до свята
У словах патріарха Луїса-Рафаїла Сако звучить усвідомлення того, що доля християн невіддільна від інших іракців, бо всі страждають від наслідків війн і тероризму. Думками про це ділиться наш Редакційний директор.

Andrea Tornielli

«Цей візит – це мрія, яка здійснюються. А ми схожі до дітей, які готуються до свята. Від найстаршого до наймолодшого». Слова Блаженнішого Луїса-Рафаїла кардинала Сако, Халдейського Патріарха Вавилону, сказані в інтерв’ю для інформагентства «Fides», просто описують дійсність подорожі, про яку давно мріяв Іван Павло ІІ, а сьогодні здійснив Папа Франциск. Радісні й вдячні обличчя тих, які чекають на Єпископа Риму, підтверджують, що ця подорож віддавна лежить на серці Папи та іракців, і то не лише християн.

Папа Франциск під час свого понтифікату неодноразово говорив про християнські громади, які страждають в різних частинах світу, тому його паломництво на землю Авраама, незважаючи на пандемію та побоювання, пов’язані з безпекою, свідчить їм про близькість Наступника святого Петра. Але доля християн в Іраку, як також їхні страждання, не відокремлюються від долі та страждань людей, приналежних до інших релігійних вірувань у країні, де всі постраждали від наслідків війн, тероризму, насильства, поділів і зловживання Божим іменем з метою виправдовувати насильство.

«Ми прикрасили наші храми, – сказав патріарх Сако, – але всі іракці прикрасили всі свої міста… Ватиканські прапори та вітальні плакати видніють повсюди, також у Наджафі, також у Нассірії… Та в Моссулі, місті, яке досі постає з усіма своїми ранами. Мусульмани уклали пісні, щоб привітати Папу». На одному з плакатів, що зображує Аятолу Аль-Сістані поряд з Папою, написані слова верховного лідера шиїтів країни: «Ви є частиною нас, а ми є частиною вас». Це ще один спосіб сказати, що усі ми – брати й сестри. Слова кардинала, що очолює давню халдейську Церкву, допомагають зрозуміти, що надія на майбутнє для Іраку прийде не з посилення якоїсь релігійної спільноти за рахунок інших, а ні через створення захищених і відокремлених «резервацій», в яких розмістити в безпеці так звані меншини, але із поновного відкривання глибокого коріння співжиття, що збігається з ідентичністю країни. Надія, що наново запалюється в Урі слідами Авраама: ви – частина нас, ми – частина вас.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *