Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Екскурсія вулицями вікового села Мохнач. Зміївщина, Харківська область

Село Мохнач колишнього Зміївського району відоме тим, що воно розташоване в живописній місцевості на березі Сіверського Дінця. Ці місця є улюбленими для відпочивальників багато десятиліть поспіль. А ще тут славнозвісне давнє городище з залишками оборонних кам’яних стін та житла VIII-Х століть.

Здавалося б, що тут не повинно бути відбою від охочих мати власне обійстя. Проте в дійсності все навпаки. Попри значну кількість дачників, число покинутих хат постійно зростає. Кидають свої помешкання не лише місцеві селяни, але й ті, хто роками будував собі дачу для відпочинку.

Ми пройдемось вулицями Мохнача, як ще існуючими, так і вже зниклими. Зайдемо у приміщення колишньої школи, побачимо, що відбувається з хатами, де ще кілька років тому мешкали люди.

Екскурсію провадить директор Зміївського краєзнавчого музею Саяний Михайло Іванович.

Документальний відеозапис здійснено в межах проєкту “Зникаючі та зниклі українські села та хутори: говорять свідки” Фонду національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича за підтримки Українського культурного фонду.

Інші записи проєкту дивіться: http://khotkevych.info
а також: http://malva.tv
Відеозаписи проєкту на Ютубі: https://youtube.com/tvmalva
На Фейсбуці: https://facebook.com/malva.tv

#Мохнач #село #села #Зміївський_краєзнавчий_музей #школа #городище #МихайлоСаяний #виселення #хутір #хутори #Зміївщина #Зміївський_район #Чугуївський_район #Харківська_область #Харківщина #зникаючі_та_зниклі_українські_села_та_хутори #ФондХоткевича #УКФ #ЗаПідтримкиУКФ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *