Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Закупівля російської вакцини викликала урядову кризу в Словаччині

Урядова коаліція у Словаччині опинилася під загрозою після того, як прем’єр-міністр Ігор Матович проігнорував політичних партнерів і закупив російську вакцину від коронавірусу «Спутнік V».

Матович також спричинив дипломатичний скандал з Україною, коли пожартував в інтерв’ю словацькому радіо, що за вакцину він пообіцяв Росії «закарпатську Україну».

До Словаччини вже привезли 200 тисяч доз російської вакцини минулими вихідними, але щеплення нею ще не розпочали, очікуючи дозволу словацького відомства з контролю над медикаментами.

Словацький міністр закордонних справ Іван Корчок заявив, що закупівля російської вакцини ставить під сумнів позицію країни в ЄС і НАТО.

«"Sputnik V" це не лише вакцина – це інструмент в гібридній війні», – цитує міністра агентство Reuters.

Російська вакцина не має ліцензії на використання в межах Європейського Союзу, але її окремо дозволили в Угорщині, де для щеплень також використовують не схвалену в ЄС китайську вакцину від COVID-19.

Угорщина та Словаччина діють всупереч узгодженій в межах Євросоюзу спільній програмі закупівель вакцин і щеплень.

Деякі країни ЄС скаржаться на брак вакцин, в той час як фармацевтичні компанії пояснюють затримки у постачанні тим, що нарощування виробництва вимагає часу.

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан раніше заявив, що його країна не може чекати і тому на додаток до затверджених у ЄС вакцин компаній Pfizer, AstraZeneca, Moderna буде також використовувати російську і китайську.

В ЄС повідомляли, що російські виробники не подавали заяви на ліцензування вакцини «Спутнік» у Європейському агентстві медикаментів, хоча в Росії неодноразово говорили про такі наміри.

Урсула фон дер Ляєн, яка очолює Європейську комісію наголосила, що для ліцензування в ЄС російська вакцина мала б пройти перевірки включно з інспекціями виробничого процесу в Росії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *