Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Папа зустрівся з батьком Алана – малого мігранта, що потонув біля Туреччини

Папа зустрівся з батьком Алана – малого мігранта, що потонув біля Туреччини
Після Святої Меси в Ербілі відбулася зворушлива зустріч Папи Франциска з Абдуллою Курді, батьком хлопчика, який став символом трагедії мігрантів, що гинуть у водах Середземного моря.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Малому Аланові сьогодні було би 8 років. У вересні 2015 року на турецькому березі поблизу Будрума було знайдене тіло трирічного хлопчика разом з братом і мамою, біженців курдського походження зі Сирії, які загинули при спробі перетнути Середземне море, шукаючи притулку в Європі. Фото хлопчика облетіли світ, ставши символом трагедії біженців і привернувши увагу громадськості до цього явища.

Ватиканський прес-центр повідомив, що після Святої Меси в Ербілі, яку Папа Франциск відслужив ввечері, 7 березня 2021 р., він зустрівся з батьком Алана Абдуллою Курді. З допомогою перекладача він вислухав сповнену болю історію чоловіка, запевнивши у своїй близькості та близькості Господа Бога. Пан Абдулла подякував Папі за слова підтримки та близькість з усіма мігрантами, які шукають зрозуміння, миру та безпеки, залишаючи свій рідний край з неабиякими ризиками для життя.

Історія трагедії

Алан та його сім’я, сирійські курди, перебували на борту надувного човна, який від берегів Бодрума вирушив до грецького острова Кос, віддаленого 4 кілометри, але недалеко від берега непристосований плавзасіб з приблизно 20 людьми на борту перевернувся… У пам’яті багатьох людей закарбувалося фото тіла винесеного хвилями на берег хлопчика у червоній футболці та синіх штанцях.

Близькість Папи Франциска

Під час наступної неділі, 6 вересня 2015 року, Папа Франциск звернувся із таким закликом: «Перед обличчям трагедій десятків тисяч біженців, які втікають від смерті з причини війни чи голоду, та прямують до надії на життя, Євангеліє закликає нас ставати “ближніми” для найменших і покинутих. Давати їм конкретну надію. Не лише казати: “Будь відважним, терпеливим!…”. Християнська надія має войовничий характер, з наполегливістю того, хто прямує до безпечної мети. Тому, з наближенням Ювілею Милосердя, звертаюся із закликом до парафій, чернечих спільнот, монастирів та санктуаріїв всієї Європи виявити конкретність Євангелія та прийняти одну родину біженців. Це буде конкретний жест приготування до Святого Року Милосердя. Нехай кожна парафія, кожна чернеча спільнота, кожен монастир, кожен санктуарій Європи, починаючи від моєї Римської дієцезії, дасть притулок родині біженців».

Відвідуючи 16 жовтня 2017 року штаб-квартиру FAO в Римі, Папа зупинився біля мармурової статуї, що зображує маленького бездиханного Алана на березі, а поряд з ним – ангела, який плаче, поміщену в атріумі палацу, що була його подарунком для цієї організації.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *