Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Архиєпископ Ґаллаґер: справжнє правосуддя – це не тільки покарання

Архиєпископ Ґаллаґер: справжнє правосуддя – це не тільки покарання
Звертаючись у відеопосланні до учасників 14-го Конгресу ООН щодо запобігання злочинам та кримінального правосуддя, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами підкреслив, що запобігання злочинам не повинно зводитися до покаральних аспектів.

Світлана Духович – Ватикан

«Святий Престол твердо переконаний, що верховенство права, запобігання злочинам та кримінальне правосуддя повинні йти рука в руку», – на цьому наголосив Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер у понеділок, 8 березня 2021 р., у своєму відозверненні до учасників 14-го Конгресу ООН щодо запобігання злочинам та кримінального правосуддя, що відбувається в Токіо від 7 до 9 березня. Він підкреслив, що «впровадження верховенства права є важливим для досягнення справжнього цілісного людського розвитку й вимагає не лише зусиль правоохоронних органів, але й залучення всього суспільства». Запобігання злочинним діям та реагування на них, за словами доповідача, тісно взаємопов’язані з дотриманням прав людини як на національному, так і на міжнародному рівнях.

“Ми добре знаємо, – зауважив архиєпископ Ґаллаґер, – що злочинність черпає свою життєву силу з економічної та соціальної нерівності, а також з корупції, породжуючи жертви, особливо серед тих, хто перебуває у вразливих ситуаціях. Пандемія лише погіршила цю ситуацію. З іншого боку, запобігання злочинам не повинно зводитися до покаральних аспектів.”

Доповідач процитував слова з листа Папи Франциска, який він у травні 2014 р. надіслав учасникам 19-го Міжнародного конгресу Міжнародної асоціації кримінального права та 3-го конгресу Латиноамериканської асоціації кримінального права та кримінології: «Справжнє правосуддя, – зазначав Папа – не задовольняється простим покаранням злочинців. Важливо сягнути далі і робити все можливе для реформування, вдосконалення та виховання людини». Архиєпископ додав, що «кримінально-правові системи повинні застосовувати як принцип розсудливості для запобігання будь-яким посяганням на основні права та свободи людини, так і принцип pro homine, спрямований на постійний захист гідності людської особистості». «Тільки дотримуючись цих двох принципів, можна буде досягти справді відновного кримінального правосуддя», – наголосив він, цитуючи на завершення слова Святішого Отця з вищезгаданого листа про те, що «гуманізуюче, примирююче правосуддя веде злочинця […] до реабілітації та реінтеграції у спільноту».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *