Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Європейський альянс за неділю та єпископати ЄС про важливість спільного вихідного дня

Європейський альянс за неділю та єпископати ЄС про спільний вихідний день
Під час пандемії Covid-19, коли багато компаній перейшли на віддалену працю, робітники дедалі частіше працюють вечорами й у вихідні дні, що негативно впливає на рівновагу між працею та життям і ставить під загрозу їхнє здоров’я та самопочуття. Представники Європейського альянсу за неділю та Комісії Єпископатів ЄС (COMECE) закликають європейських політичних лідерів сприяти дотриманню неділі як вихідного дня.

Світлана Духович – Ватикан

3 березня 321 року від Р. Х. імператор Костянтин встановив неділю як загальний вихідний день. З нагоди 1700-ї річниці цієї події та Європейського дня за вихідний день в неділю, який щороку відзначається саме 3 березня, Європейський альянс за неділю спільно з Комісією Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) опублікували спільну заяву, в якій підкреслюють важливість збереження синхронізованого вільного часу, який у більшості європейських країн традиційно встановлений у неділю.

Пандемія та втрата чітких меж між працею і відпочинком

Це особливо актуально в часи пандемії Covid-19. Одним з основних наслідків карантинних заходів, як підкреслюють автори заяви, стало прискорення попередніх тенденцій до збільшення праці на відстані, що призводить до втрати чітких меж між робочим та вільним часом. Працівники дедалі частіше працюють вечорами й у вихідні дні, що негативно впливає на рівновагу між працею та життям і ставить під загрозу їхнє здоров’я та самопочуття.

Спільний вихідний день – необхідний для відновлення  

Представники Європейського альянсу за неділю та COMECE наголошують, що один день в тижні є необхідним для відновлення. Спільний день відпочинку, за їхніми словами, сприяє доброму самопочуттю та здоров’ю; у цей день можна займатися волонтерською, громадською діяльністю, брати участь у спортивних чи релігійних заходах, проводити час з родиною. «Люди є соціальними істотами, – наголошують вони, – і здоров’я багатьох з них вимагає більше, ніж індивідуального відпочинку в різні випадкові моменти тижня».

Автори заяви зазначають також, що рівновага робочого життя, а також здорове, безпечне та придатне робоче середовище, лежить в основі європейських засад соціальних прав, які всі установи ЄС та уряди держав-учасниць зобов’язалися впроваджувати. В цьому контексті вони закликають політичних лідерів Європи вважати синхронізований вільний час одним із пріоритетних питань на порядку денному соціальної політики.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *