Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

У Центрі Шептицького УКУ вшанують жертв Львівського псевдособору

У середу, 10 березня 2021 року, у Центрі Шептицького УКУ молитовно вшанують жертв Львівського псевдособору. Початок о 13:30.

Програма:

 13:30 – 15:00 – богослужіння (часи), панахида за жертвами псевдособору та презентація банерної виставки «Нічого таємного, що б не стало явним». 

Панахида служитиметься в університетському храмі Софії-Премудрості Божої.

Серед представлених на виставці документів з архіву СБУ, що тільки недавно були  розсекречені й стали доступні дослідникам,  можна побачити укладені в НКДБ УРСР та  затверджені в Москві плани ліквідації УГКЦ та  організації цієї акції, звіти про арешти й вербовки  священників, списки агентури, підготованої до участі в  зібранні, формуляри зречення католицької віри, що їх підписували священники при «возз’єднанні» з РПЦ і т.п. Члени т. зв. Ініціативної групи, їхні помічники з числа греко-католицького духовенства та залучені до акції «возз’єднання» православні ієрархи вперше названі не тільки  своїми публічними іменами, а й тими агентурними кличками, під якими знали їх оперативники НКДБ. 

Окрему увагу приділено постаті о. Гавриїла Костельника, який пішов  на співпрацю з радянським режимом у справі нищення своєї Церкви. На виставці вперше буде представлено фотопортрети багатьох функціонерів радянських спецслужб, які безпосередньо планували та проводили  «ліквідацію унії». Фотографії з альбомів про Львівський «собор» та відзначення його «ювілеїв»,  які збереглися у фондах Держархіву Львівської області, дають змогу сповна відчути атмосферу радянської  епохи, коли легальні релігійні організації були перетворені на ідеологічну обслугу атеїстичного режиму.

Виставка присвячена пам’яті всіх тих владик, священників та мирян УГКЦ, які сімдесят п’ять років тому не піддалися  погрозам і тискові з боку влади, протистояли маніпуляціям та підступам спецслужб і пронесли віру  та вірність своїй Церкві крізь довгі десятиліття переслідувань і підпілля. 

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://velychlviv.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *