Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Монсеньйор Урбанчик: ЗМІ повинні сприяти рівності між чоловіками й жінками

Монсеньйор Урбанчик: ЗМІ повинні сприяти рівності між чоловіками й жінками
Виступаючи під час Додаткової наради з питань людського виміру в рамках ОБСЄ на тему: «Свобода ЗМІ та гендерна рівність», Представник Святого Престолу зазначив, що першим кроком на шляху досягнення рівності між жінками та чоловіками, є визнання важливості участі та залучення жінок до всіх аспектів культурного, соціального, політичного та економічного життя.

Світлана Духович – Ватикан

Звертаючись до учасників 1-ї Додаткової наради з питань людського виміру (SHDM) в рамках ОБСЄ на тему: «Свобода ЗМІ та гендерна рівність», що відбулася 8 і 9 березня 2021 р., монсеньйор Януш Урбанчик, Постійний представник Святого Престолу при ОБСЄ, зазначив, що «суспільство має право на інформацію, засновану на правді, свободі, справедливості та солідарності».

Мірилом використання ЗМІ є людина

«Зусилля, спрямовані на підтримку свободи ЗМІ та їхнього позитивного впливу на мир та безпеку, повинні ґрунтуватися на загальному розумінні ролі, яку вони відіграють у служінні, сприянні та захисті людської гідності. В цьому контексті він процитував слова Папи Франциска, з якими він звернувся до італійських журналістів у травні 2019 року, зазначаючи, що «людина і людська спільнота є метою і мірилом використання засобів суспільної комункації».

Медіа, конфлікти та роль жінок

Медіа та журналісти, за словами ватиканського дипломата, повинні служити спільному добру, надаючи правильну, об’єктивну та збалансовану інформацію. Він вказав також на важливу роль журналістів у наданні політикам та міжнародному співтовариству інформації, необхідної для прийняття обґрунтованих та відповідальних рішень. Ця роль є особливо актуальною в конфліктних ситуаціях. Завдяки точному та неупередженому описові подій, журналісти, за його словами, надають світові інформацію, яку часто не можуть дати офіційні особи чи уряд.

В цьому контексті монсеньйор Урбанчик вказав на особливу здатність жінок до уважного опису подій під час конфліктів. «Святий Престол, – підкреслив він, – і надалі підтримує зобов’язання ОБСЄ щодо рівності жінок і чоловіків, включаючи сприяння рівним можливостям для жінок у засобах масової інформації, а також тих, що захищають жінок, особливо жінок-журналісток, від будь-якого насильства».

Залучення до всіх сфер життя

Першим кроком на шляху досягнення рівності між жінками та чоловіками, як наголосив доповідач, є визнання важливості участі та залучення жінок до всіх аспектів культурного, соціального, політичного та економічного життя. Бачення та чуйність жінок, за його словами, часто можуть мати ключове значення для всебічного розуміння реальності. «Тому сприяння рівній пошані та участі жінок та чоловіків у засобах масової інформації та завдяки їм, є необхідним та життєво важливим кроком для забезпечення сталого миру та безпеки», – наголосив він на завершення.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *