Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Народилась на Заході та доживаю віку на Сході…

Хочемо познайомити Вас з нашою найстаршою підопічною проекту «Домашня опіка» пані Анастасією, 1924 року народження, уродженкою Закарпаття. Вперше знайомлячись з цією тендітною, життєрадісною жіночкою в такому досить поважному віці, ніколи б не подумали, яке важке життя їй доля підготувала….

               

Ще в юності, її разом з родиною в 1947 році, репресували до Челябінської області, де по приїзді, маму забрали на «валку» лісу, а менших братів і сестер до дитбудинку, батько загинув на війні. Перебуваючи там, пані Анастасія, обзавелась сім’єю, народила двійко дітей і в 1966 році, все таки змогли переїхати в рідне Закарпаття. Щоб прожити, треба було важко працювати, так як не маючи ніякої освіти, працювала сторожем на хлібзаводі, час від часу підпрацьовувала прибиральницею, нелегкі були часи, чоловік часто хворів і в 90-х, помер. Діти пороз’їзджались в різні частини неньки-України, залишилась сама доживати віку.

У 2010 році, сильно захворіла і не могла самостійно себе обслуговувати, змушена була крізь біль і сльози, знову переїхати з рідного місця в зовсім незнайоме для неї місто на Сході України- Харків, до дочки, яка тут проживала одна, сім’єю не обзавелась. Згодом і дочка почала сильно хворіти і отримала другу групу інвалідності. Так і жили удвох, зводячи кінці з кінцями, та рік тому, дочка попала в лікарню, знайомі пані Анастасії звернулись в БФ «Карітас Харків» за сторонньою допомогою, адже самостійно себе обслуговувати вона не в змозі і доглядати за нею, нікому.

На допомогу, ми відгукнулись та й до сих пір допомагаємо цій родині чим можемо. В рамках проекту «Домашня опіка», соціальна працівниця здійснює медико-соціальний супровід на дому, допомагає по господарству, проводить гігієну тіла, залагоджує питання соціального характеру, допомагаємо засобами гігієни, ліками та по можливості продуктами харчування тощо.

Пані Анастасія, в свою чергу, радує нас своїми цікавими розповідями про непросте, далеке минуле та наспівує народні старовинні пісні, звеселяючи всю команду Домашньої опіки.

Міцного здоров’я Вам, дорога наша пані Анастасіє

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *