Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

У Львові створили екуменічний Західний підрозділ «Асоціації капеланів в охороні здоров’я України»

9 березня 2021 року у Львові, в Патріаршому Домі, за участі представників усіх християнських конфесій створили окремий підрозділ Західного регіону «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України». Керівником інституції терміном на один рік обрали о. Руслана П’ясту.

«Мої функції є координуючими. Моя посада не означає, що я керуватиму капеланами з інших Церков, але координуватиму нашу спільну працю, спільні проєкти, напрацьовуватиму спільні завдання.  Ми працюватимемо із капеланами у Західній Україні, тут капеланський рух дуже активний. Лікарні відкриті на присутність священника. А з іншого боку – це виклик, адже для того, щоб ми правильно функціонували, потрібно виробити етично-професійний кодекс».

Як повідомила керівник Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька, таку подію можна, без сумніву, назвати історичною: «Асоціація капеланів у сфері охорони здоров’я створена при Всеукраїнській Раді Церков у Києві. Вона лобіює наші напрацювання, подання, документи, щоби медичне капеланство було визнане на загальнодержавному рівні. Нині у Львові проходить третій блок вишколу медичних капеланів. І у Всеукраїнській Асоціації виникла ініціатива, аби у Західному регіоні був окремий її підрозділ. Про це нам повідомив Президент Асоціації капеланів у сфері охорони здоров’я пастор Сергій Убогов, який приїхав як викладач на вишкіл медичних капеланів до Львова. Тому, сьогодні відбулася зустріч  до якої долучилися представники усіх конфесій і ухвалили рішення створити цей підрозділ».

Президент Всеукраїнської Асоціації капеланів в охороні здоров’я України Сергій Убогов наголосив, що Асоціація – це наслідок багаторічної праці капеланів в Україні. І до неї входять представники усіх конфесій. «Ми сьогодні створили відокремлений підрозділ Західного регіону Асоціації, куди увійшли представники усіх конфесій не лише Львівщини, але й Івано-Франківської, Закарпатської і так далі. Сьогодні ми обрали керівника підрозділу, заступника. Визначили як далі потрібно розвиватися. Особливу увагу ми звернули на міжконфесійну співпрацю, щоб були напрацьовані спільні правила і принципи як здійснювати цю співпрацю як налагоджувати діалог із представниками влади. Практика показує, що щоб бути більш дієвими як капелани, мінімізувати непорозуміння, які можуть виникнути на міжконфесійному рівні, нам треба розробити спільні стандарти капеланської праці».

Взяв участь у події і митрополит Львівський УПЦ Філарет Кучеров, який переконаний, що для того, аби капелан справді здійснював своє служіння якісно, необхідна спеціальна освітня підготовка: «Я дуже радий, що ця Асоціація у Західному регіоні утворилася. Це буде пілотний проєкт для всієї України. Так складається, що з Галичини походять чимало ініціатив, які потім розповсюджують у різних куточках країни. Ця Асоціація медичних капеланів – це  фактично асоціація лікарняних священників, колишніх, які довгі роки звершують свою душпастирську практику у лікарнях. Не дивлячись на те, що сьогодні вони ще не набули досвіду і освіти медичного капелана, ця Асоціація покликана допомогти лікарняним священникам стати медичними капеланами, а також і студентам семінарій набути ці навики, необхідні для капеланства. Асоціація покликана втілювати такі проєкти у життя і у сферу охорони здоров’я».

Дуже позитивно поставився до створення підрозділу Асоціації і отець Микола Біляк, голова єпархіального відділу охорони здоров’я душпастирства Львівської єпархії Православної Церкви України: «Сьогодні дійсно історичний день, тому що всі конфесії, які представлені у західному регіоні, зібралися тут для того, щоби утворити такий підрозділ Асоціації капеланів.  Ми разом з представниками різних Церков будемо вирішувати як втілювати добрі справи у лікарнях, як удосконалити служіння священників у лікарнях. Наші очікування – ми повинні це зробити, бо служіння священників для людей, які перебувають у лікарнях, праця із лікарнями це є нагальна потреба. Так само, ми прагнемо створити громадську раду при департаментах охорони здоров’я нашого міста».

Настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ РКЦ, медичний капелан о. Григорій Драус  також відзначив, що ініціатива створення підрозділу є дуже потрібною, адже від початку пандемії COVID-19, медичні капелани є тими, хто попри загрози і виклики несе Благу Вість у лікарняні палати, приносять надію і розраду тим, кому є справді непросто у боротьбі із хворобою.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://velychlviv.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *