Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

«Герой змагання українців за своє»: Глава УГКЦ освятив у Києві пам’ятник о. Августину Волошину

Сьогодні, 15 березня 2021 року, у 82-у річницю проголошення незалежності Карпатської України, в Києві, на Аскольдовій могилі, Блаженніший Святослав освятив пам’ятник о. Августину Волошину, великому сину України, активному громадському і релігійному діячу, священнику Греко-Католицької Церкви, президенту Карпатської України. Участь у заході взяли представники «Товариства закарпатців у м. Києві», зокрема президент об’єднання.Зображення 1 / 9

Назад

Вперед

Використовуйте клавіші для перегляду

У слові з нагоди освячення пам’ятника Отець і Глава УГКЦ наголосив на тому, що постать отця Августина Волошина промовляє до нас сьогодні і говорить правду: правду про Закарпаття, правду про нас з вами, про наші національно-визвольні змагання і разом з тим правду про Українську Греко-Католицьку Церкву.

«Саме він, наш священник, показує, що Мати-Церква в найтяжчих моментах історії завжди була для свого народу Матір’ю і Вчителькою. Наше духовенство вміло брати на себе відповідальність за долю українського народу. Наші священники не просто були хранителями душі народу, але зберігали і розвивали його духовну, культурну, національну спадщину. А на прикладі президента Карпатської України отця Волошина, вміли брати на себе відповідальність і за її державобудівництво», – сказав Блаженніший Святослав.

Отець Августин, зауважив Глава Церкви, хоч усвідомлював усі небезпеки того завдання, яке на нього покладав український люд на Закарпатті, все-таки прийняв цей виклик. Він віддав своє життя за те, щоб народ, який так прагнув жити у своїй державі, на своїй рідній землі, міг здобути державність і її цінувати.

Водночас Блаженніший Святослав висловив занепокоєння тим, що в наш час чимало громадян України в різних її куточках не завжди усвідомлюють цінність держави для того, щоб як народ могти повнокровно жити й розвиватися. «Саме про цінність держави для сучасного і майбутнього нашого народу сьогодні з небес до нас промовляє о. Августин Волошин», – зазначив Глава УГКЦ.

Він додав, що ми сьогодні так потребуємо таких світлих, криштально чистих синів і дочок України, які, не вагаючись, візьмуть на себе відповідальність за її долю в найтяжчих хвилинах її історії. Більше того, не вагаючись, віддадуть за неї своє власне життя.

Пам’ятник о. Августину Волошину, як вже було зазначено, споруджено на Аскольдовій могилі в Києві, де, за словами патріарха Святослава, починає народжуватися пантеон героїв України.

«Ми тут маємо знак, який вшановує героїв славного бою під Крутами. Тут спочивають герої Майдану, герої війни на Донбасі. І від сьогодні тут стоятиме пам’ятник о. Августину Волошину, безперечно героєві України, героєві змагання українців за своє, за свою культуру, за свою Церкву, за свою державу», – підкреслив Глава УГКЦ.

«Сподіваємося, що всі ті, які будуть відвідувати це місце, цю Аскольдову могилу, будуть пригадувати собі тих славних постатей, якими Господь Бог пише історію України, Української держави на наших рідних землях», – висловив сподівання Предстоятель і подякував всім причетним до встановлення монумента президенту Карпатської України у столиці України.

Після освячення пам’ятника о. Августину Волошину Блаженніший Святослав відслужив панахиду.

Довідка

Карпатська Україна, яка в 1938 році була заснована як автономна республіка у складі Чехо-Словаччини, рік після цього, а саме 15 березня 1939 року, здобула незалежність. Президентом цієї Української незалежної держави, яка розташовувалася в основному на гірській частині території Закарпаття, став о. Августин Волошин, священник Греко-Католицької Церкви.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *