Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Покинута база «Таврії», парк «Тайган», Бакальська коса: що в Криму знімав затриманий ФСБ Владислав Єсипенко

Крым.Реалии публикуют подборку видео, снятых Владиславом Есипенко до задержания

Сім днів минуло з того моменту, як у Криму зник зв’язок з фрілансером Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владиславом Єсипенком. Досі ні родичі, ні незалежні адвокати, ні правозахисники не знають, де його утримують та в якому він стані. Напередодні, 16 березня, у ФСБ Росії повідомили, що Владислава Єсипенка затримали за збір інформації «в інтересах спецслужб України». Зазначається, що чоловік «здійснював фото- та відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення та місць масового перебування людей на території Криму». У Службі зовнішньої розвідки України вважають це провокацією російських спецслужб. Владислав Єсипенко висвітлював соціальну й екологічну проблематику, знімав опитування кримчан. Крим.Реалії публікують підбірку відео, знятих ним на півострові.

Останнє опубліковане відео Владислава, зняте до його затримання, ‒ опитування кримчан про те, як змінилося їхнє життя за сім років після анексії півострова Росією.

Раніше Владислав цікавився у жителів Сімферополя, що вони думають про можливе блокування соціальних мереж.

Він також висвітлював соціальні проблеми. Наприклад, спілкувався з жителями «галявини протесту» в Сімферополі, які живуть у будинках без комунікацій, їх російська влада Криму планує відселяти.

Торік Владислав знімав Бакальську косу, розташовану на північному заході півострова, неподаліко від села Стерегуще, де вже декілька років місцеві жителі й активісти домагаються припинення видобутку піску, бо це руйнує косу. Подібні дії в цій акваторії активізувалися у зв’язку з будівництвом об’єктів російської Федеральної цільової програми соціально-економічного розвитку Криму.

У грудні 2019 року в Криму розгорівся скандал навколо закриття парку левів «Тайган»: тоді підконтрольний Росії суд призупинив діяльність парку на 30 діб. Власник об’єкта Олег Зубков повідомляв, що йому доведеться вбити 30 ведмедів, якщо суд зупинить роботу «Тайгану». Владислав відвідав «опечатаний» парк і записав інтерв’ю із Зубковим.

А для цього сюжету телепроєкту «Крим.Реалії» про кримський футбол Владислав зняв те, на що перетворилася тренувальна база сімферопольського клубу «Таврія».

З вимогою негайного звільнення Владислава Єсипенка вже виступили правозахисні організації та Національна спілка журналістів України. Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай також засудив затримання та арешт Єсипенка та закликав до його звільнення.

Єсипенка необхідно негайно звільнити, щоб він міг возз'єднатися з сім'єю
Джеймі Флай

«Тоді, коли Кремль застосовує переслідування й залякування проти будь-якого можливого альтернативного голосу в анексованому Росією Криму, нещодавнє затримання Владислава Єсипенка, фрілансера української служби Радіо Свобода, викликає тривогу. Єсипенка необхідно негайно звільнити, щоб він міг возз’єднатися з сім’єю», ‒ сказав Джеймі Флай.

Прокуратура АРК, які базується на материковій частині України, відкрила кримінальне провадження за фактом затримання та арешту в Криму Владислава Єсипенка.

Крым, читай нас в Google News

Подписаться

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *